کد خبر 114598
A

نظرسنجی جدید شبکه خبری «سی ان ان» وموسسه «او آر سی» حاکی است که 69 درصد ازپرسش شوندگان گفته اند که ازرویکرد دیپلماتیک درپرونده هسته ای ایران حمایت می کنند.

پنتایج این نظرسنجی حاکی است که اختلافات حزبی برسرموضوع ایران سایه انداخته بطوری که هرچند بیشتر آمریکایی ها از مذاکرات دیپلماتیک مستقیم با ایران حمایت می کنند اما جمهوریخواهان با برداشته شدن تحریم های ایران مخالف هستند درحالی که دموکرات ها بطورعمده ازاین تصمیم طرفداری می کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، با فرا رسیدن «روز اجرای» توافق هسته ای و برداشته شدن تحریم ها علیه ایران ، 69 درصد از پرسش شوندگان گفتند که از رویکرد دیپلماتیک حمایت می کنند در حالی که 28 درصد با این تاکتیک ابراز مخالفت کردند. آمریکایی های شرکت کننده دراین نظرسنجی با وجود حمایت گسترده ازدیپلماسی، درخصوص لغو تحریم ها ابراز تردید کرده اند بطوری که 52 درصد با تصمیم به برداشتن تحریم ها مخالف و 43 درصد موافق هستند که پاسخ به این پرسش تا حد زیادی مطابق با خطوط حزبی بوده است.

این گزارش همچنین می افزاید: همزمان با تبلیغات انتخاباتی درآمریکا، بدبینی مردم این کشور نیز افزایش یافته بطوریکه آنان بطور فزاینده ای می گویند که دولت در واشنگتن نماینده مردم نیست. براساس این گزارش 57 درصد مردم آمریکا نسبت به آینده این کشور بدبین هستند که بالاترین میزان بدبینی در دو سال گذشته است. نزدیک به 8 نفر ازهر 10 نفر گفته اند که دولت آمریکا به شکل ضعیفی مردم را نمایندگی می کند که این رقم نسبت به نظرسنجی های قبلی درماه های اکتبر وژوییه افزایش دارد. این درحالی است که 40 درصد پرسش شوندگان نیز گفته اند که دولت آمریکا به هیچ وجه نماینده مردم نیست.

ارسال نظر

عناوین بیشتر