{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 114389

جزئیات همایش دورنمای اقتصاد ایران بررسی شد

همایش دورنمای اقتصاد ایران با مشارکت اقتصاد آنلاین ۱۲ اسفند در هتل آزادی برگزار خواهد شد. در این همایش اقتصاد ایران و شرایط جدید آن پس از برجام محل بحث و بررسی برجسته ترین تحلیل گران ایرانی قرار خواهد گرفت.

برای ثبت نام در این همایش با شماره های 26205994 و 26205997 تماس بگیرید.

دبیر اجرایی همایش دورنمای اقتصاد ایران در سال 95 از برگزاری این همایش در اسفندماه با هدف تصویرسازی اقتصاد ایران و جهان و بررسی تاثیرات اجرای برجام و لغو تحریم ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار اقتصاد آنلاین ، امیررضا حسنی در یک نشست خبری با اشاره به برگزاری همایش دورنمای اقتصاد ایران درسال 95 در اسفندماه، با بیان اینکه پیش نیاز بنگاه ها برای اتخاذ تصمیم های استراتژیک و لازمه افراد برای موفقیت در حوزه مالیه شخصی، دارا بودن تحلیل و پیش بینی صحیح از اکنون و آینده اقتصاد است، تصریح کرد: معتقدم آحاد فعال در حوزه اقتصاد می توانند به جای پیش گویی های سلیقه ای و بدون فکت، در پی پیش بینی های کارشناسانه و مبتنی بر واقعیت و تجربه باشند.

وی درادامه به مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس اشاره و اضافه کرد:در این مجمع صاحبنظران سال 2016 را در حوزه فناوری، سال شکوفایی دنیای دیجیتال و در دنیای کسب و کار، سال زایش فرصت ها از طریق مشارکت دانسته اند.

دبیر اجرایی همایش دورنمای اقتصاد ایران در سال 95 همچنین به پیش بینی رشد اقتصادی کندتر برای اقتصاد چین و قیمت نفت اشاره و خاطرنشان کرد: البته پیش بینی ما افزایش قیمت نفت نیست و در این همایش به چرایی کاهش قیمت نفت می پردازیم.

وی به اجرایی شدن برجام نیز اشاره و اظهار کرد: اکنون با لغو تحریم ها و از بین رفتن تهدیدات بیرونی، نوبت مصاف با چالش های درونی رسیده است به گونه ای که برای شکوفا کردن ظرفیت های اقتصاد باید بیماری های مزمن آن را علاج کنیم.

حسنی، تامین مالی بنگاه ها، بودجه دولت، رکود تولید و سکون بازارها، انباشت بدهی دولت به صندوق ها و پیمانکاران، تامین انرژی مورد نیاز برای توسعه ورشد پیش بینی شده، مهیا کردن زیرساخت ها، بیکاری، اقتصاد متکی به نفت و چالش قیمت نفت، نرخ بهره و چند نرخ بودن ارز را از چالش های پیش روی اقتصاد ایران در سال آینده دانست.

به گفته او با توجه به افزایش میزان صادرات نفت در سال آینده، میزان وابستگی بودجه به نفت افزایش خواهد یافت.

دبیر اجرایی همایش دورنمای اقتصاد ایران در سال 95 با بیان اینکه نخبگان اقتصاد دنیا درنشست داووس، دوران جدیدی را معرفی کردند که در آن روی دادن انقلاب چهارم صنعتی ناگزیر است، ادامه داد:البته معتقدم که انقلاب چهارم در ادامه انقلاب صنعتی سوم نیست.

حسنی با بیان اینکه از نظر من ایده آل ترین بازار برای سرمایه گذاری در سال آینده بورس است، تاکید کرد: منظور این است که بورس اولین بازاری خواهد بود که در آن گردش سرمایه رشد می کند.

وی افزود: البته کاهش قیمت جهانی کالا ها در سال آینده یکی از معضلات بورس خواهد بود چرا که وابستگی برخی سهام به قیمت های جهانی بیش از 70 درصد است.

دبیر اجرایی همایش دورنمای اقتصاد ایران در سال 95 با بیان اینکه رفتار نوسانات قیمتی در ایران تغییر خواهد کرد، گفت: نوسانات معقول تر و قابل پیش بین تر خواهد بود و در نتیجه فعالان اقتصادی را برای ورود به بازارهای آماده می کند.

حسنی همچنین با بیان اینکه افزایش رشد اقتصادی به معنای سلامت اقتصادی کشورها نیست، تصریح کرد: به استثنای سال 2009، طی سال های گذشته آمریکا رشد اقتصادی داشته اما عملا قدرت خرید مردم آن کاهش یافته است.

وی با اشاره به اینکه شاهد فصل جدیدی در اقتصاد خواهیم بود، اضافه کرد: در این شرایط باید به جای ارائه پاسخ های تکراری و ناموزون، پرسش های درست و هوشمندانه مطرح کنیم و باید نگرشی نو در اذهان ما هویدا شود.

افشین عزیزی، دبیر همایش نیز با بیان اینکه با لغو تحریم های حمل و نقل هوایی هوایی و دریایی، تحریم های بانکی، شاهد جهش در صنعت گردشگری خواهیم بود، گفت: با برگزاری این همایش دورنمایی برای سرمایه گذاران تصویر می کنیم تا بتوانند برای مواجهه با شرایط اقتصادی آینده آماده شوند.

بر اساس این گزارش همایش دورنمای اقتصاد ایران در سال 95، دوازدهم اسفند ماه، توسط موسسه اقتصاد ایرانیان با همکاری شرکت ایرانگردی و جهانگردی آیتو با محورهای تصویرسازی اقتصاد ایران و جهان، تاثیرات اجرای برجام و لغو تحریم ها، چشم انداز بازار پول و سرمایه، رکود یا رونق بازار مسکن بر گزار می شود.

در این همایش مسئولان و تحلیل گرانی نظیر شاپور محمدی، یحیی آل اسحاق، علی آقامحمدی، صادق الحسینی، حسن قالیباف اصل، اسماعیل لله گانی، محمدرضا پور ابراهیمی و غلامرضا مصباحی مقدم سخنرانی خواهند کرد.

برای ثبت نام در این همایش با شماره های 26205994 و 26205997 تماس بگیرید. همایش در هتل آزادی برگزار می شود و امکان طرح پرسش از تحلیل گران برجسته اقتصاد ایران وجود دارد.

هزینه شرکت در این همایش 200 هزار تومان است.

برای ثبت نام در این همایش با شماره های 26205994 و 26205997 تماس بگیرید.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  هرجایی جز بورس
  به فکر خروج سرمایه از این کشور باشید اگه واقعا میخواید سود کنید

  • ناشناس
   ۰ ۰

   فقط بورس ناجی صنعت و اقتصاد مملکته دلال وطن فروش

  • مردمپرست
   ۰ ۰

   همچین تو مقاله میگه کارشناسان و تحلیلگران برجسته که آدم خیال میکنه، اینها همونهایی هستند که اقتصاد ایران رو از بیکاری و فقر، گرانی ورشکستگی به اقتصاد اول دنیا تبدیل کردند.
   و رانتخواری و دزدی و فسادها و سوءاستفادهای مالی و غارت اموال مردم بی دفاع ایران و اقتصاد ورشکسته کشور هم کار اقتصادانها و کارشناسان اروپا و انگلیس و آمریکا بوده...
   عجب روزگاریه...

  • ناشناس
   ۰ ۰

   بورس خودش دلال خونه رسمی است

 • حمیدآریا
  ۰ ۰

  کاهش نرخ سود بانکی = رونق اقتصادی = کاهش بیکاری = کاهش جرم و جنایت وفحشا و...

  عدم کاهش نرخ سود بانکی = رکوداقتصادی = افزایش بیکاری = افزایش جرم و جنایت وفحشا و..

 • ناشناس
  ۰ ۰

  صنعت ورشکسته دلار و سکه ریسکه همون بانک بهتر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  200 هزار تومن؟

 • ناشناس
  ۰ ۰

  احمدی نژاد اقتصاد ایران را سرطانی کرد و روحانی هم نفسش رو بند آورد و به کما برد.

 • عزرائیل
  ۰ ۰

  این مردم فهیم حتی اگه بدونن که جنسی 2 برابر میشه هم دیگه پولی ندارن که بدن به شما تمام چوب خط ها پر شده ( وام - قسط - قرض ) فقط یه حقوق بوخور نمیر مونده که اون هم به لطف شما کارشناسان صنعت شناس داره از بین میره

 • حسین
  ۰ ۰

  سلام - تغییر در نظام اقتصادی نیاز به یک برنامه بلند مدت دارد اولویت اول صنعت نفت :بجای خام فروشی با احداث پالایشگاه های متعدد در مناطق نفت خیز واستانهای مرزی نفت را به صورت فراورده در آورده وبا ارزش افزوده چند برابری بیکاری ورونق اقتصادی را سر سامان دهیم.دوستان استانهای سیستان بلوچستان کردستان ایلام هرمزگان خوزستان بوشهرآمار بیکاری بالایی دارداین کار باعث رونق اقتصاد کشورخواهد شد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام. با توجه به شناختی که از تحلیلگران بازار مسکن دارم، آقایان بهروز ملکی و صادق الحسینی در این حوزه، بهترین هستند. موفق باشید.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگه مثل دولت عمل کنیم باید وسایل دوست دوم غربیها را وارد کنیم!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سیاستهای اقتصادی غلط هنوز هم ادامه داره صادرات غیر نفتی درزمانی صادرات انجام میشه که اون کالا دراون فصل کمبود داره ووقتی صادر میشود کمبود وگرانی آنرا مردم باید تحمل کنند...