کد خبر 1137
A

استاندار تهران با بیان اینکه تغییر کرایه‌ها باید استوار بر منطق و استدلال کارشناسی باشد، گفت: کرایه‌های تاکسی را نمی‌شود با جنجال تغییر داد.

مرتضی تمدن در گفت‌وگو با ایسنا، درباره نتایج آخرین جلسات در خصوص تغییر نرخ‌ کرایه‌های تاکسی، گفت: هر حرفی که در بحث کرایه‌ها زده می‌شود، باید استوار بر منطق و استدلال کارشناسی باشد و با جنجال نمی‌شود قیمت کرایه‌ها را تغییر داد.

وی افزود: کسانی که استدلال و دلایلی برای این تغییر قیمت‌ها دارند، می‌توانند به ستاد تنظیم بازار ارائه کنند تا در فضای کارشناسی مورد بررسی قرار گرفته و نتایج آن اعلام شود.

به گزارش ایسنا، احمدی‌بافنده ـ مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهر تهران ـ پیشتر گفته بود که تعیین تکلیف هرچه زودتر نرخ کرایه‌های تاکسی برای جلوگیری از بروز تخلفات، لازم است و از آنجا که هنوز زمان دقیق اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها مشخص نشده، بعید نیست که امسال نرخ کرایه‌ها دو بار افزایش یابد.

همچنین اعضای شورای شهر تهران هم بر سر دو راهی مانده‌اند و در شرایطی که تلاش می‌کنند از دو بار افزایش کرایه در یک سال ممانعت کنند، با مطالبه به حق مسافران و رانندگان، برای تسریع در تصویب نرخ‌های جدید مواجه هستند.

حسن بیادی ـ نایب رییس شورای شهر تهران ـ نیز اواخرفروردین ماه گذشته با تاکید بر اینکه نرخ کرایه‌های حمل و نقل عمومی در سال جاری هنوز تغییر نکرده است، گفت: ممکن است مثل هر صنف دیگری عده‌ای از رانندگان مرتکب تخلف شوند و نرخ‌ها را سرخود افزایش دهند که با آنها برخورد خواهد شد.

به گزارش ایسنا، علیرغم اینکه هنوز نرخ جدیدی برای کرایه‌ها اعلام نشده است، اما مسافرکش‌های شخصی نرخها را 100 تا 150 تومان افزایش داده‌اند، این در حالیست که هر نوع افزایش قیمت بارها از سوی مسئولین به عنوان تخلف اعلام شده است.

ارسال نظر

عناوین بیشتر