کد خبر 1124
A
وزیر اقتصاد:

وزیر اقتصاد با اشاره به موجودی 30 میلیارد دلاری صندوق توسعه ملی از سال گذشته گفت: اگر قیمت‌ها در بازار نفت مثل سال قبل باشد پیش بینی می کنیم موجودی این صندوق به مرز 50 میلیارد دلار برسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شادا، سیدشمس‌الدین حسینی در حاشیه جلسه هیئت دولت افزود: با توجه به اینکه امسال سهم توسعه ملی به 23 درصد افزایش می‌یابد اگر قیمت‌ها در بازار نفت نیز مثل سال قبل باشد، دولت پیش بینی می کند که موجودی صندوق توسعه ملی به مرز 50 میلیارد دلار برسد به این ترتیب می توان گفت کشور یک ذخیره مطمئن خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به اینکه امروز دیگر هیچ طرحی برای تامین اعتبار از صندوق توسعه ملی مشکلی ندارد، گفت: صندوق توسعه ملی در اختیار تولید ملی است و طبق اساسنامه بخشی از درآمدهای نفتی در اختیار بخش غیردولتی قرار می گیرد.

حسینی با اشاره به قراردادهای صندوق توسعه ملی با بانک‌های عامل درخصوص پرداخت تسهیلات ارزی به تولیدکنندگان و صنعتگران افزود: حتی در بخش کشاورزی نیز پیش بینی شده است که از این صندوق تسهیلات ریالی به کشاورزان پرداخت شود.

وی درباره ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا در بازار گفت: دولت برای تامین کالاهای خاص مواد اولیه و مایحتاج مردم برنامه ریزی خوبی انجام داده است و تا پایان سال مشکلی در این خصوص نخواهیم داشت.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با اشاره به برنامه‌ریزی و کنترل به هم ریختگی بازار ارز در ماه‌های پایانی سال گذشته اظهار داشت: دولت در آخرین جلسه ستاد تنظیم بازار برای تامین کالاهای اساسی و مواد اولیه تولیدکنندگان و صنعتگران برنامه های مشخص و عملیاتی تدارک دید که تامین بدون مشکل ارز تهیه این کالاها از دستورالعمل‌های دولت است.

حسینی همچنین با تاکید بر همکاری همه دستگاه‌ها برای مقابله با سفته‌بازی در بازار گفت: با همکاری وزارتخانه‌های ذی‌ربط دولت با هر گونه اختلال در بازار مقابله می کند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر