کد خبر 1111
A
70 میلیون لیتر بنزین 100 تومانی

سخنگوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: 70 میلیون لیتر بنزین 100 تومانی در کارت های سوخت خودروها باقی مانده است.

'حسین هاشمی' روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی، با اشاره به اینکه برخی کارت های سوخت دریک سال گذشته به هیچ وجه استفاده نشده،افزود: با دو نرخی شدن بنزین سهمیه ای و تبدیل بنزین 100 تومانی به 400 تومانی سهمیه باقی مانده در کارت ها تعیین تکلیف می شود.

به گفته وی، پیش از این بیش یک میلیارد لیتر بنزین 100 تومانی در کارت های سوخت موجود بود.

سخنگوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور با اشاره به تناسب نرخ سبد سوخت حمل و نقل تصریح کرد: نرخ همه حامل های انرژی باید متناسب با یکدیگر باشد و هم اکنون قیمت سی ان جی نسبت به قیمت بنزین 60 درصد است.

سخنگوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور گفت: سهیمه بنزین 100 تومانی حق مردم است و به هیچ وجه سوخت نمی شود.

هاشمی افزود: بنزین 100 تومانی از پایان اردیبهشت تبدیل به سهمیه بنزین 400 تومانی خواهد شد.

وی همچنین احتمال داد میزان سهمیه 100 تومانی از پایان اردیبهشت ماه به 2برابر تبدیل شود و درعین حال گفت : البته درمورد این موضوع هنوز تصمیم قطعی گرفته نشده است.

سخنگوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت کشور پیش از این به خبرنگار ایرنا گفته بود: سهمیه بنزین 100 تومانی باقی مانده در کارت های سوخت، در صورتی که تا پایان اردیبهشت ماه مصرف نشود تبدیل به بنزین 400 تومانی خواهد شد.

هاشمی با تاکید بر اینکه این سهمیه به هیچ وجه ازبین نمی رود ، گفت: در صورتی که یک مالک هنوز در کارت سوخت خود سهمیه بنزین 100 تومانی دارد باید تا پایان اردیبهشت این سهمیه را مصرف کند چرا که پس از آن باید با نرخ هر لیتر 400 تومان از این سهمیه استفاده کند.

وی ادامه داد: چندین سال از زمان اجرای سهمیه بندی سوخت می گذرد و میزان قابل توجهی از سهمیه 100 تومانی در کارت ها وجود دارد که ظرف دو سال اخیر استفاده نشده است.

سخنگوی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت تصریح کرد: پس ماه جاری(اردیبهشت ) بنزین از سه نرخی تبدیل به دونرخی شده و تنها بنزین های 400 و 700 تومانی در جایگاه ها عرضه می شود.

ارسال نظر

عناوین بیشتر