کد خبر 1102
A

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ابراز تاسف از تخصیص 24 میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی در سال تولید ملی گفت: چرا وقتی می‌ توانیم با حمایت از تولیدات داخلی چنین نیازهایی را در داخل تأمین کنیم، به واردات رو می آوریم؟

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی که به مناسبت روز معلم و هفته کارگر با جمعی از اعضای جبهه مردمی اصلاحات دیدار کرد، حفظ یاد و آثار فیلسوف بزرگ علامه شهید مرتضی مطهری را لازم و ضروری خواند.

به گزارش مهر، وی تصریح کرد: باید نسبت به تفکرات و یادگارهای شهدایی چون استاد مطهری به‌ گونه‌ای عمل کنیم که چراغ راه و الگوی همیشگی ما قرار گیرد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که در تمام مقاطع عمر و زندگی مبارزاتی و مسئولیت‌های حکومتی خود، هدف و آرزویی جز اعتلا و افتخار، اسلام، اهل بیت (ع) و ایران نداشته‌است.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با اشاره به سند چشم‌انداز 20 ساله کشور، تصریح کرد: کشور ما به لحاظ سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی از استعداد و اهمیت بالایی در دنیا برخوردار است.
وی ادامه داد: کلکسیونی از امکانات و منابع طبیعی، انسانی و جغرافیایی این امکان را فراهم کرده تا از رتبه اول در میان 30 کشور منطقه خود برخوردار باشیم؛ گر چه متأسفانه هنوز نتوانسته‌ایم به این نقطه برسیم.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام هدف و مقصد سند چشم‌انداز و سیاست‌های کلی کشور را الهام ‌بخشی و الگو قرار گرفتن کشورمان در منطقه و دنیا خواند.
وی با بیان اینکه در دوران مبارزات، تأسیس و تثبیت نظام جمهوری اسلامی، دفاع مقدس و پس از آن تا حدود زیادی توانستیم به این هدف برسیم، تصریح کرد: هنگام برگزاری اجلاس سران سازمان کنفرانس اسلامی به ریاست جمهوری اسلامی ایران، میهمانان حاضر در کنفرانس از دیدن پیشرفت‌های کشورمان متعجب و خواستار دریافت تجارب ایران برای سازندگی کشورهای خود شده بودند.
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، اعتلای فرهنگی و اخلاقی را هدف اصلی انقلاب اسلامی و مبارزات حضرت امام و یارانش خواند.
وی خاطر نشان کرد: مطابق با اعتقادات اسلامی و مکتبی، ‌باید بیش و پیش از اینکه الگوی سیاسی و اقتصادی برای منطقه و جهان باشیم، به مدلی فرهنگی و اخلاقی برای الهام‌گیری مردم دنیا تبدیل شویم.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به بداخلاقی‌ها، تهمت‌ها، مفاسد گوناگون و نیز فقر و اعتیاد و معضلات اجتماعی دیگر در جامعه، اظهار داشت: بر اساس اعتقادات دینی و اسلامی ‌باید راستگوترین مردم جهان باشیم.
هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: کسی که مردم‌فریبی، دروغ و ریاکاری را برای پیشبرد اهداف خود پیشه می‌سازد، خود و جامعه را از درون پوسانده و متلاشی می‌کند؛ زیرا زمانی که به جای خدا و انسانیت، شرک و پلیدی در دل جای گرفت، نمی ‌توان ادعای اهداف الهی و انسانی را یدک کشید.
وی با بیان اینکه در دورانی نه چندان دور با پیشه ساختن اخلاق، اعتدال و استقامت در هدف، کارهای بزرگی چون انقلاب، دفاع مقدس، استقلال و سازندگی کشور را به مراحل خوبی رساندیم، گفت: راه برون‌رفت از معضلات و مشکلات کنونی نیز بازگشت به اخلاق و اعتدال است.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دستیابی به استقلال و خوداتکایی در بسیاری از محصولات را از دستاوردهای مهم انقلاب دانست و از تخصیص 24 میلیارد دلار برای واردات کالاهای اساسی در سال تولید ملی ابراز تاسف کرد.
آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید بر اینکه نباید از نیازهای ضروری مردم غفلت کنیم، در عین حال به طرح این پرسش پرداخت که چرا وقتی می‌ توانیم با حمایت از تولیدات داخلی چنین نیازهایی را در داخل تأمین کنیم، به واردات رو می آوریم؟
وی با بیان اینکه امروز به لحاظ خدمات و تولیدات صنعتی و زیربنایی به خوبی می‌توانیم در دنیا رقابت کنیم، افزود: از لحاظ بین‌المللی باید در وضعیتی قرار بگیریم که متخصصان، سرمایه‌گذاران و تولیدگران ما بتوانند خدمات و تولیدات خود را به راحتی به دنیا عرضه کنند.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید قرآن، اسلام و ائمه معصوم را حرکت بر مبنای اعتدال خواند و اظهار داشت: پس از انقلاب از افراط و تفریط بسیار ضربه خورده‌ایم.
وی افزود: بسیاری از کسانی که افراط‌گونه فکر و عمل می کنند، ممکن است نیاتی خوب در رسیدن زود و سریع به اهداف داشته باشند اما باید توجه داشته باشند که راه درست حرکت معتدلانه و پیوسته و بدون عجله به سمت اعتلای کشور و وحدت اقشار گوناگون مردم است.
هاشمی رفسنجانی با تأکید بر ضرورت ایجاد وحدت و همدلی، حضور پرشور مردم در دور دوم انتخابات مجلس را بستر ایجاد وحدت آحاد مردم خواند و تصریح کرد: باید در عرصه سیاسی کشور فضایی ایجاد کنیم که مردم، انتخابات و کشور و آینده‌اش را از آن خود بدانند؛ چرا که مردم علاوه بر حضور، اثر و ثمر نیز از انتخابات می‌ خواهند.
در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام زارع فومنی و چند تن از حاضران در جلسه در سخنانی به تشریح وضعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور پرداختند.
آنها همچنین گزارشی از عملکرد جبهه مردمی اصلاحات در مقاطع گوناگون و به خصوص انتخاب گذشته ارائه و برنامه‌های خود برای دور دوم انتخابات مجلس نهم ارائه کردند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر