کد خبر 1092
A

با نزدیک شدن به خرداد ماه، رفته رفته نقل و انتقالات در بازار مسکن افزایش یافته و در کنار آن، نگرانی‌ها درباره نرخ اجاره بها و خرید و فروش مسکن ایجاد شده است و متقاضیان این بازار نظارت بر این بازار برای ثبات نسبی را انتظار دارند.

با نزدیک‌شدن به فصل تابستان نقل و انتقالات در بخش مسکن زیاد می‌شود و میزان رجوع متقاضیان و عرضه‌کنندگان مسکن به بنگاه‌های معاملاتی روبه رشد خواهد بود. گفت‌وگو با بنگاه‌داران در این روزها وضعیت معاملات مسکن را بین مردم شفاف‌تر می‌کند. آنها از عمیق‌ترین دغدغه‌های مردم در این روزه خبر دارند و بزرگ‌ترین معضل متقاضیان مسکن را ابتدا در قیمت و اجاره‌بها و سپس در متراژ واحد‌های مسکونی اعلام می‌کنند.در ادامه گزارش ایسنا از اوضاع بازار مسکن را می خوانید:

یک بنگاه‌دار معتقد است: میزان رهن و اجاره در خرداد‌ماه سال 90 از رشد چشمگیری نسبت به سال‌های قبل‌تر برخوردار بوده است، ولی پس از آن علاوه بر اجاره بها، قیمت خرید و فروش مسکن هم از ثبات نسبی تاکنون برخوردار بوده است.

وی می‌گوید: قشر متوسط و کارمند جامعه در سال جدید قدرت خرید بهتری را به دلیل افزایش دستمزد‌ها پیدا می‌کنند و خود بنگاه‌داران نیز باید در کنار افزایش قدرت خرید مردم، نرخ خرید و فروش مسکن را تغییر ندهند تا بین عرضه و تقاضای آن تعادل برقرار شود.

به گزارش ایسنا، قیمت مسکن نوساز حدفاصل خیابان انقلاب و بلوار کشاورز با توجه به متراژ آن متری دو میلیون و 500 هزار تومان الی سه میلیون تومان است.

قیمت مسکن حدفاصل خیابان جمهوری با قدمتی کمتر از 12 سال نیز حدود دو میلیون تومان است.

قیمت مسکن‌های قدیمی‌ساز با بیش از 30 سال ساخت در طبقات بالایی حدود یک میلیون و 300 هزار تومان و در طبقات پایین نیز یک میلیون و 500 هزار تومان است.

با توجه به اینکه سال گذشته در فصل نقل و انتقالات، با افزایش قیمتها مواجه بودیم و این موضوع تا جایی پیش رفت که مسوولان با ابلاغیه‌های تعزیراتی به بازار وارد شده و قصد کنترل را داشتند، مردم از همین ابتدا انتظار دارند برای کنترل نسبی بازار تصمیم اتخاذ شود تا همه اقشار بتوانند برای یافتن سرپناه مناسب اطمینان داشته باشند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر