کد خبر 1091
A
رییس اتاق بازرگانی تهران:

رییس اتاق بازرگانی تهران با تاکید بر این که گرانی با گرانفروشی متفاوت است، گفت: حل مسئله گرانی با فشار و زور ممکن نیست و به جای برخورد احساسی باید برخورد ادراکی داشت.

یحیی آل اسحاق در چهاردهمین نشست دور هفتم اتاق بازرگانی تهران اظهار کرد: وقتی هزینه مواد اولیه، هزینه دستمزد و هزینه‌های بانکی افزایش می‌یابد، قیمت محصول نهایی نمی‌تواند ثابت بماند و بنابراین گرانی رخ می‌دهد؛ ولی گرانفروشی پدیده دیگری است که بسیار هم بد است.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید براین که در شرایط کنونی با تقویت مجری و تولیدکننده مشکل گرانی حل می‌شود، گفت: راه حل مشکل گرانی برخورد نیست، بلکه حمایت است. آل اسحاق با تاکید براین که گرانی قابل کتمان نیست، گفت:‌ در حال حاضر همه از مراجع تقلید گرفته تا مردم از گرانی انتقاد می‌کنند و حتی دولت هم ازاین موضوع ناراضی است، ولی باید حمایت از تولیدکنندگان به گونه‌ای باشد که موضوع گرانی برطرف شود.

رییس اتاق بازرگانی تهران همچنین با اشاره به این که کشورهای پیشرفته جهان علم اقتصاد را سرلوحه خود قرار داده‌اند، گفت:‌ متاسفانه در نظام آموزشی ما از سطح دبستان تا دانشگاه موضوع اقتصاد به عنوان یک بحث اصلی مطرح نیست و ذهنیت ما خیلی اقتصادی نیست.

او با انتقاد از کم توجهی‌ها به علم اقتصاد در حوزه آموزش گفت: حوزه تدریس و تربیت در بخش اقتصاد باید فعال شود و همه رشته‌های دانشگاهی باید دوره‌های اقتصاد را بگذرانند.

آل اسحاق همچنین در سخنرانی خود از تدابیر ایران در مذاکرات استانبول تقدیر واظهار امیدواری کرد که دوره بعدی مذاکرات نیز با نتیجه مطلوب به پایان رسد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر