کد خبر 1075
A
اجرای کامل بسته پولی برای صادرکنندگان

معاون سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به تکلیف کارگروه توسعه صادرات غیرنفتی به بانک مرکزی گفت: این بانک موظف به اعمال نرخ تسهیلات عقود مبادله‌ای در مورد صادرات شد.

کیومرث فتح الله کرمانشاهی از تشکیل جلسات معاون اول رئیس جمهوری با 5 نماینده صادرکنندگان به صورت مرتب خبر داد و گفت: در این راستا بنا به تاکیدات صورت گرفته از سوی معاون اول رئیس جمهوری، چند مصوبه مناسب برای توسعه صادرات غیرنفتی داشتیم که بر این اساس، بانک مرکزی مکلف شد تا اجرای کامل بسته سیاستی نظارتی خود در سال 91 را به اجرا رساند.

معاون سازمان توسعه تجارت ایران در گفتگو با مهر افزود: بنا به دستور معاون اول رئیس جمهوری، بانک مرکزی مکلف شده است تا نرخ تسهیلات عقود مبادله ای را در مورد صادرات به کار گیرد و سهم مقرر صادرکنندگان از تسهیلات بانکی را به صورت کامل پرداخت کند.
وی تصریح کرد: همچنین بانک مرکزی مکلف است گزارش عملکرد خود را به شورای پول و اعتبار و سازمان توسعه تجارت ایران ارائه دهد.
به گفته کرمانشاهی، بنا به دستور معاون اول رئیس جمهوری و تصویب در کارگروه صادرکنندگان می توانند ارز حاصل از صادرات را به نرخ توافقی به صورت مستقیم یا غیر مستقیم در اختیار واردکنندگان کالا و خدمات قرار دهند و در این زمینه نیاز به هیچ گونه تعهد یا پیمان سپاری ارزی نیست.
وی ادامه داد: همچنین مقرر شده است تا اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران با همکاری سازمان توسعه تجارت بستر لازم را برای همکاری تشکلهای وارداتی و صادراتی با هم فراهم کنند.
به گفته کرمانشاهی، جلسات با حضور مرتب نماینده بخش خصوصی با جدیت برگزار می شود و در آن پنج نماینده از صادرکنندگان نظرات کارشناسی خود را ارائه می دهند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر