کد خبر 1035
A

معاون امور صنایع و اقتصادی وزیر صنعت گفت: به دستور معاون اول رئیس جمهور، وزیر صنعت پیشنهادی به رئیس کل بانک مرکزی برای تنزیل LC اسناد خط اعتباری ریالی ارائه کرد.

محسن صالحی‌نیا امروز در نشست خبری در پاسخ به سؤال فارس مبنی بر مشکل تولید‌کنندگان در زمینه گشایش LC‌ خط اعتباری ریالی و محدودیت‌های موجود در این بخش اظهار داشت: طبق مصوبه شورای پول و اعتبار در سال گذشته گشایش LC ریالی مجدد برقرار شد و در حال حاضر صنعتگران از آن استفاده می‌کنند.

به گزارش فارس، وی تصریح کرد: قبلا امکان تنزیل LC ریالی به درخواست ذینفع اعتبار فراهم بود، اما این مسئله در دستور‌العمل جدید بانک مرکزی حذف شد و در حال حاضر صنعتگران با مشکلاتی روبرو هستند.

معاون وزیر صنعت،معدن و تجارت ادامه داد: برای حل این مشکل پیشنهادی به تصویب کارگروه حمایت از تولید رسید، تا حداقل برای یک بار امکان تنزیل LC ریالی برای صنعتگران فراهم شود.

وی توضیح داد: به این ترتیب صنعتگران می‌توانند با تضمین این LC اسناد لازم را به بانک ارائه کنند و از درصد قابل توجهی از منابع مالی اعتباری خود استفاده کنند.

به گفته معاون وزیر صنعت در حال حاضر تنزیل اسناد خط اعتباری ریالی حداکثر ظرف یک ماه (قبل از سررسید) انجام می‌شود که در صورت تصویب پیشنهاد مذکور این مدت تا 4 یا 5 ماه افزایش خواهد یافت.

صالحی نیا افزود: معاون اول رئیس جمهور دستور بررسی مشکل صنعتگران در تنزیل LC ریالی را داده است و در این راستا پیشنهادی از سوی وزیر صنعت به رئیس کل بانک مرکزی ارائه شده که امیدواریم طی دو هفته آینده نهایی شود.

ارسال نظر

عناوین بیشتر