کد خبر 999
A

بنده نیز حق ندارم برای منابع تامین اجتماعی تصمیم بگیرم. البته سازمان تامین اجتماعی نیز باید از منابع به خوبی نگهداری کند، این ثروت نباید راکد باشد، بلکه باید سوددهی داشته باشد.

رییس جمهور، با انتقاد نسبت به قانون نویسی درباره منابع تامین اجتماعی، تصریح کرد کههیچ‌کس حق ندارد درباره منابع تامین اجتماعی تصمصم بگیرد. به گزارش ایسنا، محمود احمدی‌نژاد طی سخنانی در مراسم تجلیل از کارگران و واحدهای نمونه کشور با قدردانی از همه کسانی که در سرتاسر ایران اسلامی دل در گرو آبادانی، خدمت، پیشرفت و تولید در ایران دارند، گفت: نشست‌های تجلیل از کارگران، کارآفرینان و نوآوران از بهترین نشست‌هایی است که تشکیل می‌شود.

رییس‌جمهور خاطرنشان کرد: سال‌های طولانی عده‌ای تلاش کردند تا میان کارگر و کارفرما تضاد ایجاد کرده و فاصله بیندازند. بسیار روشن است که این اقدامات برای ما نیست. زیرا ماموریت ما ساختن ایران است و این ماموریت همگانی محسوب می‌شود.

احمدی‌نژاد ارتقای تولید ملی را ماموریتی همگانی عنوان کرد و گفت: همه ما در مقابل معادن، منابع و سرمایه ملت مسوول هستیم. همه اعضای یک خانواده‌ایم و در این میان تقسیم کار وجود دارد. در این خانواده همه عزیز و محترمند و هرکس باید حق خود را در اختیار داشته باشد و این رمز پیروزی یک ملت به شمار می‌رود.

وی با اشاره به این‌که سخت‌ترین اقدامات را ملتی همدل می‌تواند به نتیجه برساند، گفت: ساختن ایران، ماموریتی بزرگ است که پایه‌های آن را تولید علم، اندیشه و ثروت تشکیل می‌دهد. می‌توان کشوری داشت که از لحاظ تولید ثروتمند باشد، ولی در جامعه دودستگی وجود داشته باشد. زندگی در چنین کشوری لذت و افتخار ندارد. می‌توان کشوری داشت سالانه صدها میلیارد درآمد داشته باشد، ولی در میان مردم کینه رخنه کرده و محبت وجود نداشته باشد. این زندگی نیز بی‌ارزش است. ما پیشرفت، تولید و اعتلا در خدمت روابط اجتماعی صحیح، مهربانی و دوستی می‌خواهیم. انسان‌های تک‌خور هیچ لذتی از زندگی نمی‌برند. اینگونه زیستن برای نوع بشر نیست و هنگامی که همدلی وجود داشته باشد، همه دل می‌سوزانند. رییس‌جمهور با تاکید بر حمایت از تولید این سوال را مطرح کرد که ما چه چیزی برای ارتقای تولید کم داریم؟ و ادامه داد: برای تولید چند عامل نیاز است که از جمله آنها منابع طبیعی، سرمایه و علم و دانش است. آیا ما منابع طبیعی ذخایر و معادن کم داریم؟ ممکن است عده‌ای بگویند منابع وجود دارد، اما سرمایه نیست. همین الان مجموع سپرده‌های مردم در بانک‌ها بیش از 350 هزار میلیارد تومان است. ممکن است عده‌ای بگویند منابع طبیعی و سرمایه و علم و دانش وجود دارد،‌ اما همت نیست. کجای تاریخ ثبت شده که ملت ایران در عرصه‌های ملی از خود بی‌همتی نشان داده است، بنابراین همه چیز فراهم است، البته در دوره‌ای دشمنان در کشور حاکم شدند و روحیه ملت را تخریب کردند.

احمدی‌نژاد با بیان این‌که امروز اقتصاد ایران بسیار بزرگ است، ادامه داد: حدود 350 هزار میلیارد تومان حجم نقدینگی در کشور است. بیش از 1300 هزار میلیارد تومان حجم اقتصاد ایران است. آیا ما نمی‌توانیم کالاهای موردنیاز خود را تامین کنیم؟ بنابراین باید هدف در قله را نشانه گرفت. یعنی باید به جایی برسیم که در هر نقطه از دنیا هنگامی که مردم برای خرید می‌روند، کالای ایرانی را در کنار سایر کالاها مشاهده کنند. این سخنان را که می‌گوییم برخی شروع به تمسخر می‌کنند،‌علت نیز این است که آنها به توانمندی ایران ایمان ندارند.

وی یادآور شد: صدها سال ملت ایران در دنیا دارای رتبه اول بود، البته نه آن رتبه اولی که اکنون برخی با نیرنگ و فریب در آن قرار دارند، ملت ایران، ملتی با فرهنگ بود که کالاهای خود را با کیفیت تولید و به بازار عرضه می‌کرد.

احمدی‌نژاد با تاکید بر همدلی میان همه گفت: همه ما باید نقش‌های خود را به خوبی ایفا کنیم و برای ساختن ایران، به میدان بیاییم. به خدا از انسان چیزی جز آن اقداماتی که برای اعتلای جامعه انجام می‌دهد، باقی نمی‌ماند. ملت ایران شایستگی این را دارد که در بالاترین طراز رفاه و پیشرفت قرار بگیرد و این امر مستلزم همدلی است.

رییس‌جمهور با اشاره به ادغام وزارتخانه‌های رفاه و کار و امور اجتماعی گفت: ادغام این سه وزارتخانه کار بسیار بزرگی بود که البته با مدیریت عالی آقای شیخ‌الاسلامی انجام شد. احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود اظهار امیدواری کرد که تامین اجتماعی به جایگاه خود برسد و افزود: ما با دوستان بحثی داشتیم و گفتیم شما به چه حقی درباره منابع تامین اجتماعی قانون می‌نویسید؟ منابع تامین اجتماعی برای کارگران است. این منابع برای این است که سه موضوع بهداشت و درمان، بیکاری و حقوق بازنشستگی را تامین کند. می‌نشینید برای خودتان تصمیم می‌گیرید و آنها که باید کنترل کنند، به راحتی از این موضوع عبور می‌کنند. چرا به این راحتی از این موضوع عبور می‌کنید؟ حق ندارید؛ بنده نیز حق ندارم برای منابع تامین اجتماعی تصمیم بگیرم. البته سازمان تامین اجتماعی نیز باید از منابع به خوبی نگهداری کند، این ثروت نباید راکد باشد، بلکه باید سوددهی داشته باشد. این سازمان درست نشده که عده‌ای مدیر شوند و حقوق‌های آنچنانی و دو، سه تا ماشین و ... داشته باشند.

رییس‌جمهور در ادامه با بیان این‌که ما به کارگران افتخار می‌کنیم، گفت: تنها چیزی که برای ملت باقی می‌ماند، کار عالمانه است.بزرگ‌ترین طراحی‌های دشمنان نیز برای این است که ایران پیشرفت نکند و همه این سروصداها برای جلوگیری از پیشرفت ایران است و ما باید بدانیم که امروز ساختن ایران پای عزت ملت و کشور است.

براساس این گزارش، در این مراسم با حضور رییس‌جمهور از 11 کارگر نمونه، شش واحد نمونه و شش گروه کار نمونه سال 90 منتخب بیست‌وسومین جشنواره ملی امتنان از کارگران تجلیل شد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر