کد خبر 930
A

بایرن مونیخ با برتری مقابل رئال مادرید در ضربات پنالتی حریف چلسی در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا شد.

رئال مادرید در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در سانتیاگو برنابئو میزبان بایرن مونیخ بود و این بازی در پایان 120 دقیقه با برتری 2 بر یک رئال مادرید به پایان رسید اما با توجه به برتری مشابه بایرن مونیخ در دیدار رفت، این دو تیم در مجموع 3 - 3 مساوی شدند تا ضربات پنالتی تعیین کننده تیم پیروز باشد. در نهایت بایرن مونیخ موفق شد در ضربات پنالتی با نتیجه 3 بر یک حریف خود را شکست داده و به دیدار نهایی راه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، در این مسابقه، بازیکنان رئال مادرید بازی را توفانی آغاز کردند و خیلی زود در دقیقه 5 به دلیل خطای هند آلابا صاحب یک ضربه پنالتی شدند. رونالدو پشت ضربه پنالتی ایستاد و توپ را در خلاف جهت حرکت نویر وارد دروازه بایرن مونیخ کرد.

در دقیقه 14، مسعود اوزیل هافبک آلمانی رئال مادرید با یک پاس عالی رونالدو را صاحب موقعیت کرد و این بازیکن با یک بغل پا دومین گل خود و تیمش را به ثمر رساند تا تیم میزبان با نتیجه 2 بر صفر پیش بیفتد.

در دقیقه 26، کروس هافبک بایرن مونیخ توپ را روی دروازه رئال مادرید سانتر کرد و ماریو گومز که برای زدن توپ حرکت می‌کرد با خطای پپه نقش زمین شد تا داور به نشانی پنالتی در سوت خود بدمد. آرین روبن این ضربه پنالتی را وارد دروازه کاسیاس کرد تا بازی 2 - 1 شده و دو تیم در مجموع دو دیدار 3 - 3 مساوی شوند.

در نیمه دوم، هر دو تیم تلاش زیادی برای گلزنی انجام دادند و موقعیت‌های زیادی خلق کردند اما با بی دقتی مهاجمان، هیچ یک از این موقعیت‌ها به گل تبدیل نشد تا بازی در پایان 90 دقیقه با همان نتیجه نیمه نخست به پایان برسد. رئال مادرید و بایرن مونیخ در 30 دقیقه وقت‌های اضافه هم کاری از پیش نبردند و بازی به ضربات پنالتی رسید.

در ضربات تعیین کننده پنالتی آلابا، گومز و شوانشتایگر برای بایرن مونیخ گل زدند و کروس و فیلیپ لام دو پنالتی این تیم را به هدر دادند. در مقابل در رئال مادرید تنها پنالتی آلونسو تبدیل به گل شد و رونالدو، کاکا و راموس نتوانستند پنالتی خود را تبدیل به گل کنند تا بایرن مونیخ در ضربات پنالتی با نتیجه 3 بر یک به برتری رسیده و حریف چلسی در دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا شود.

دیدار فینال این رقابت‌ها روز شنبه 19 می (30 اردیبهشت) در ورزشگاه آلیانس آره نا شهر مونیخ برگزار خواهد شد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر