کد خبر 910
A
در صحن علنی مجلس:

توکلی: تورم و رکود با اجرای فاز دوم هدفمندی تشدید میشود/نادران: در اجرای قانون هدفمندی انحراف از قانون بود/وزیر صنعت: باید قدر این کار بزرگ را بدانیم و شاکر باشیم/وزیر کشاورزی: قرار نیست با هدفمندی یارانه‌ها به پیک نیک برویم/فرزین: امیدواریم فاز دوم را نیز به خوبی اجرایی کنیم/باهنر: مجلس از سخنان وزیران قانع نشد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، امروز در صحن علنی مجلس مباحث داغی در مورد بررسی اجرای قانون هدفمندی یارانه ها در گرفت و در حالی که برخی نمایندگان مجلس انتقادات تندی را مطرح کردند، وزیر صنعت از نحوه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها دفاع کرد و گفت: باید قدر این کار بزرگ را بدانیم و شاکر باشیم . در همین رابطه، فرزین نیز اظهار داشت: امیدواریم مرحله دوم قانون یارانه‌ها را نیز به خوبی اجرایی کنیم. وزیر کشاورزی نیز گفت: قرار نیست با هدفمندی یارانه‌ها شاد و خندان به پیک نیک برویم. در نهایت محمد رضا باهنر بعد از گزارشات و توضیحات وزیران و مسئولان اقتصادی دولت در صحن علنی مجلس، کمیسیون طرح تحول اقتصادی را موظف به پیگیری این گزارشات کرد و گفت: در زمینه بحث تولید و سهم تولید از درآمد ها قانع نشدیم . در ادامه مواضع نمایندگان مجلس و دولت را در این باره می خوانید.

الیاس نادران: در نحوه اجرای قانون هدفمندی به اعتقاد من انحراف از قانون بود

ا لیاس نادران در ارتباط با دستور جلسه امروز که مربوط به فاز دوم هدفمندی یارانه هاست، گفت: موضوع هدفمندی یارانه‌ها در فاز اول باید بررسی شود و پیامدهای مثبت و منفی آن مورد بررسی قرار گیرد تا با بررسی‌های دقیق نسبت به اجرای فاز دوم تصمیم بگیریم. به گزارش ایلنا، نادران که در صحن علنی مجلس سخن می‌گفت، ادامه داد: اجرای قانون هدفمندی و نحوه اجرای آن به اعتقاد من انحراف از قانون بود و باعث شد عوارض تورمی در جامعه حاکم شود که این مساله حساسیت‌های اجتماعی را بر ‌می‌انگیزد‌. نادران افزود: به استناد گزارش‌های کار‌شناسی شده وقتی اعلام ‌می‌کنند تورم ۲۰ درصد اثرش بر دهک‌های پایین بیش از دو برابر است یعنی هر خانوار ۴۰ درصد قدرت خریدش را از دست می‌دهد. وی ادامه داد: بنا بر این بوده است که فقط از مابه التفاوت حامل‌های انرژی و درآمدهای حاصل از آن هزینه شود. اما در این ناحیه چندین تخلف صورت گرفته است که آثار تورمی شدید را موجب شده‌اند. وی افزود: دولت از جاهایی برداشت کرده است که اجازه برداشت نداشته، همچنین استقراض دولت از بانک مرکزی و برداشت از درآمد حاصل از فروش نفت که معادل ۱۲ هزار میلیارد ریال شده است اقدام درستی نبود، علیرغم اختصاص بخشی از درآمد‌ها در قانون هدفمندی به خانوار‌ها، دولت از بخش‌های دیگر که سهم تولید بود به سمت خانوار‌ها سرازیر کرد که ما امروز شاهد نابسامانی‌ها هستیم. بنا بر گزارش‌های نهادهای نظارتی تخلف‌های انجام گرفته سبب شد که نرخ تورم شیب صعودی پیدا کند و این سیر صعودی ادامه بیابد و به جامعه فشار وارد شود.

احمد توکلی: تشدید تورم و رکود با اجرای فاز دوم هدفمندی

احمد توکلی در جلسه علنی صبح امروز با اشاره به سناریوی دولت برای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: بر اساس سناریوی 135 هزار میلیارد تومانی دولت برای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، قیمت آب 350 تومان، برق 142 تومان، گاز 350 تومان می‌شود.به گزارش فارس، وی خطاب به نمایندگان مجلس گفت: در صورت افزایش قیمت‌ها به این میزان آیا مردم قادر به تحمل این قیمت‌ها خواهند بود؛ با اجرای این سیاست‌ها، دولت چه اهدافی را دنبال می‌کند؟عضو کمیسیون برنامه و بودجه تصریح کرد: هدف کمیسیون تلفیق، اصلاح قیمت‌ها در حد 72 هزار میلیارد تومان است، اما من به نمایندگان اعلام می‌‌کنم که دولت تنها در فاز دوم می‌تواند 26 هزار میلیارد تومان درآمد کسب کند و بیش از این میزان منجر به تخلف دولت و تأمین منابع از محل منابع بانک مرکزی خواهد شد.

توکلی افزود: در صورتی که سناریوی 72 هزار میلیارد تومانی مجلس اجرایی شود، قیمت‌ها باید 2.2 برابر افزایش یابد و این افزایش قیمت‌ها برای مردم به هیچ‌وجه قابل تحمل نیست، بنابراین به نمایندگان توصیه می‌کنم که رقم واقعی در بودجه برای فاز دوم هدفمندی تعیین کنند.

وی با اشاره به برخی اظهارنظرها در خصوص حذف کارخانجات تولیدی در زمان اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها گفت: این دیدگاه که عنوان می‌کند اشکالی ندارد تولیدکنندگان غیربهره‌ور از گردونه تولید حذف شوند، مربوط به سرمایه‌داری قرن نوزدهم است. رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس ادامه داد: این در حالی است که در سرمایه‌داری جدید، حمایت از تولید صورت می‌گیرد و به عنوان مثال؛ امریکا در سال 1995 در حمایت از شرکت‌های فولادی، برای هر شرکت تعرفه‌ای مشخص قرار داد تا آنها ورشکست نشوند و این نشان می‌دهد تحلیل عدم حمایت از تولید، بی‌اساس و عقب‌مانده است. وی تأکید کرد: در صورت اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها براساس سناریوی دولت، رکود، تورم و بیکاری تشدید می‌شود و پیشنهاد می‌شود که سهم تولید در فاز دوم هدفمندی به طور مشخص تعیین شده و در دریافت‌کنندگان یارانه تجدیدنظر شود.

یوسف‌نژاد: در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به تولید توجه نشد

یوسف‌نژاد نماینده ساری و عضو کمیسیون صنایع گفت: در بحث یارانه‌ها فقط موضوع هزینه‌ها و درآمد‌ها مورد توجه قرار گرفتند و ما بسیاری از پیامد‌ها را ندیدیم، اگر قرار بود با اجرای قانون هدفمندی قیمت‌ها کنترل شود باید موضوع بهره وری نیز مورد توجه قرار ‌می‌گرفت‌. به گزارش ایلنا، یوسف‌نژاد در مورد نحوه اجرای فاز اول قانون هدفمندی یارانه‌ها، گفت: در قانون مصوب شده بود که ۳۰ درصد از درآمد‌ها به صورت یارانه در اختیار بخش تولید قرار گیرد، اما این اقدام صورت نگرفت و ما آمار و ارقامی داریم که بسیار نگران کننده است‌. وی افزود: فرزین در کمیسیون تلفیق توضیح دادند که در بخش تولید کمکی نشده است و البته گفتند که ما در بحث گازوییل جبران کردیم اما من معتقدم که جبران نشده است. یوسف‌نژاد گفت: تسهیلاتی هم به بخش تولید و صنعت پرداخت نشده است و اگر ‌می‌خواهید به صنعت رونق بدهید باید به آن‌ها تسهیلات لازم را اختصاص دهید، چطور ‌می‌شود از تولید انتظار داشت قیمت‌ها را با هماهنگی دولت کنترل کند، در صورتی که دولت به آیتم‌هایی که در قیمت‌ها لحاظ شد بی‌توجه است. وی در پایان گفت: اگر بخواهیم تولید رونق یابد باید متناسب با افزایش قیمت حامل‌های انرژی قیمت تمام شده کالاهای تولیدی نیز افزایش یابد.

نهاوندیان: اصل جهت‌گیری هدفمندی یارانه‌ها اصل درستی در سلامت اقتصادی کشور است

محمد نهاوندیان رئیس اتاق بازرگانی امروز سه‌شنبه طی سخنانی در صحن علنی مجلس در مورد اجرای قانون هدف‌مندی یارانه‌ها اظهار داشت: اصل جهت‌گیری هدفمندی یارانه‌ها اصل درست و مؤثری در سلامت اقتصادی کشور است که با عزم همه‌جانبه توسط دولت و مجلس و با حمایت مردم آغاز شد.

به گزارش فارس، وی با بیان اینکه در آغاز اجرای هدفمندی یارانه‌ها با وجود مسائل روانی توفیقات خوبی داشتیم، افزود: توفیق کامل هدفمندی در یک مجموعه کامل تحول اقتصادی امکان‌پذیر است؛ در نگاه دولت هم قرار بود طرح تحول اقتصادی اجرا شود که هدفمندی یارانه‌ها نخستین گام این طرح بود.نهاوندیان ادامه داد: اصلاح سیستم بانکی و مالیاتی از جمله دیگر مواردی است که باید در طرح تحول اقتصادی مورد توجه قرار بگیرد.

وی گفت: در آغاز این سخن مطرح بود که اجرای قانون با شیب ملایم صورت بگیرد و فرصت 5ساله‌ای برای اجرای قانون در نظر گرفته شد تا تولید با قیمت‌های جدید انطباق پیدا کند. رئیس اتاق بازرگانی اظهار داشت: آن چیزی که در قانون برای سهم تولید تصویب شد، 30درصد بود که این 30درصد در سال اول محقق نشد لذا احاساس مدیران تولیدی این نبود که آن چیزی را که قرار بود، پرداخت شود، پرداخت شده است.

نهاوندیان ادامه داد: در سال 90 ردیف بودجه‌ای منظور شد و رقم ده‌هزار میلیارد تومان تخفیف پیدا کرد ولی واحدهای تولیدی این احساس را نداشتند که پرداخت مستقیم مثل خانوارها به آنها صورت می‌گیرد. وی افزود: آنچه در حال حاضر باید مورد تأکید قرار گیرد، این است که ما زمانی می‌توانیم فاز دوم را در بخش تولید شروع کنیم که ارزیابی دقیقی از این بخش داشته باشیم.

نهاوندیان گفت: در حال حاضر در شرایطی به سر می‌بریم که هزینه‌های تولید هر کدام به دلیلی افزایش پیدا کرده است؛ هزینه مالی به دلیل افزایش سود سپرده‌ها به هزینه دستمزد و مواد اولیه نیز به جهت افزایش قیمت ارز جهش داشته است و اگر حامل‌های انرژی هم افزایش پیدا کند، هزینه‌های تولید هم بالا می‌رود. رئیس اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: برخورد تعزیراتی در این رابطه به تنهایی کارساز نیست، البته باید با گرانی‌ها مقابله شود.

وزیر صنعت،‌معدن و تجارت: ب اید قدر این کار بزرگ را بدانیم و شاکر باشیم

در همین رابطه، مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) طی سخنانی در خصوص نحوه اجرای فاز دوم قانون هدفمند‌سازی یارانه‌ها، این طرح را یکی از بزرگترین طرح‌های اصلاح ساختار اقتصادی کشور دانست و اظهار داشت: باید قدر این کار بزرگ را بدانیم و شاکر باشیم.

به گزارش فارس، وی افزود: اگر برخی از بخش‌های قانون یارانه‌ها نیازمند اصلاح است، دولت و مجلس می‌تواند با کمک یکدیگر، آن را اصلاح کند اما نباید اصل طرح زیر سوال برود. "دولت آماده است گام‌های اصلی را بردارد و با مردم و بخش تولید نیز همکاری کند؛ بنده منحنی سینوسی تورم در کشور بعد از اجرای قانون یارانه‌ها را تائید می‌کنم اما می‌دانید که تحلیل‌های دیگری را هم می‌توانید در این زمینه مطرح کنیم و بنده نمی‌خواهم فشار ناشی از تحریم‌ها را در اینجا بیان کنم."

وزیر صنعت، معدن و تجارت بر همین اساس یادآور شد: وزارت صنعت از مسیر هدفمندی یارانه‌ها مبلغ 3 هزار میلیارد تومان دریافت کرد که 1000 میلیارد تومان آن را با نرخ سود چند درصدی تسهیلات ارائه داد و 400 میلیارد تومان را نیز یارانه بلاعوض داد و برای تولید صنعتی حامل‌های انرژی و سوخت و برق نیز به صورت تعویضی قیمت‌هایی داده شد. وی گفت: وزارت صنعت در 4 محور، تولید صنعتی و معدنی و خدمات تجاری را هدایت و حمایت کرد که جمعا 3 هزار میلیارد تومان، ما در محور اصلی، قیمت‌های ترجیحی را قائل شدیم و در محور دوم یارانه‌هایی را پرداخت کردیم و در سومین اقدام نیز پروژه‌های بازسازی کوچک و بزرگ را آغاز کردیم که 3 هزار و 500 پروژه بازسازی کوچک در آغاز راه داریم و در چهارمین اقدام نیز قیمت فروش محصولات صنعتی اصلاح شد و ما بین 5 تا 15 درصد افزایش قیمت‌ها را پذیرفتیم.

مهدی غضنفری اضافه کرد: حوزه صنعت و معدن بسیار گسترده است و باید دانست در صنعت اگر یک واحد تولیدی فقط یک بار بتواند تجهیزات خود را به روز کند، دیگر می‌تواند کار خود را ادامه دهد البته در مرحله اول همه واحد‌های صنعتی وام دریافت نکردند که تجهیزات خودشان را تعویض کنند.

فرزین: امیدواریم مرحله دوم قانون یارانه‌ها را نیز به خوبی اجرایی کنیم.

محمد‌رضا فرزین دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه) طی سخنانی درباره نحوه اجرای فاز دوم قانون یارانه‌ها در صحن پارلمان، اظهار داشت: بیش از دو سوم نمایندگان مجلس به این قانون رای دادند و قانون یارانه‌ها 3 هدف عمده را دنبال می‌کرد. به گزارش فارس، وی مدیریت انرژی برای صرفه‌جویی و کند‌شدن نرخ رشد مصرف انرژی در کشور را هدف اول اجرای قانون یارانه‌ها دانست و تصریح کرد: برقراری عدالت دومین هدف این قانون بود تا روش پرداخت یارانه‌ در کشور تغییر یافته و عادلانه شود و سهم اغنیا که بیش از سهم فقرا بود، اصلاح شود و سهم فقرا افزایش یابد.

دبیر ستاد هدفمندسازی یارانه‌ها توجه به بخش تولید را سومین هدف اجرای قانون یارانه‌ها دانست و متذکر شد: با توجه به اینکه قرار بود در اجرای قانون یارانه‌ها قیمت حامل‌های انرژی اصلاح شود، این مسئله در دوره‌ای باعث می‌شد در حوزه انرژی و داخلی، روی تولید تاثیر‌گذار باشد و 2 نگرانی از این جهت وجود داشت که یکی نگرانی از تورم بود و نگرانی بعدی آثار منفی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی و تاثیر آن بر بخش تولید بود که البته این نگرانی‌ها نیز جزء ذات اجرای قانون یارانه‌ها بود.

فرزین در ادامه سخنانش با ذکر این نکته که در مورد هدف اول یعنی صرفه‌جویی گزارش دقیقی به نمایندگان مجلس ارائه شده است، گفت: درباره صرفه‌جویی‌ها اعداد و ارقام مشخص وجود دارد، اگر سهمیه‌بندی بنزین و قانون یارانه‌ها عمل نمی‌شد، امروز روزانه 120 میلیون لیتر بنزین باید در کشور مصرف می‌شد که این رقم هم‌اکنون در کشور (میزان مصرف بنزین به طور روزانه) 59.3 میلیون لیتر است، قبل از هدفمندی یارانه‌ها میزان مصرف بنزین در کشور 62.8 میلیون لیتر بود که هم‌اکنون نرخ رشد منفی 6 درصد را داشته است.

دبیر ستاد هدفمندی یارانه‌ها با تاکید بر اینکه قبل از اجرای قانون یارانه‌ها، سهمیه‌بندی بنزین را انجام دادیم، گفت: با این اقدام‌ها، 2 شوک به بنزین وارد کردیم که همین موضوع 6 درصد نرخ رشد منفی را به دنبال داشت؛ نفت گاز نرخ رشد منفی 10 درصد را داشته است، نفت سفید نرخ رشد منفی 17.5 درصد را داشته است، نفت کوره بدون نیروگاه 38 درصد کاهش داشته و میزان مصرف گاز مایع 10 درصد و گاز طبیعی 1.2 درصد کاهش داشته است.

وی افزود: آب نرخ رشد منفی 8.8 درصد را به دنبال داشته و گندم 22 درصد کاهش مصرف داشته‌ایم و مجموعا 15 میلیارد دلار صرفه‌جویی در کشور انجام شده که این صرفه‌جویی‌ها به جیب اقتصاد کشور رفته است.

"زمانی که اجرای قانون یارانه‌ها را آغاز کردیم، تورم نقطه به نقطه برابر با 12.8 درصد بود و در بهمن ماه به 18.02 درصد رسید و در خرداد ماه به 22.31 درصد افزایش یافت و در تیرماه به 21.06 درصد کاهش یافت. یعنی بعد از 6 ماه اصلاح قیمت حامل‌های انرژی، تاثیر خود را روی شاخص گذاشت.

دبیر ستاد هدفمند‌سازی یارانه‌ها در ادامه سخنانش متذکر شد: نقد بر تولید وجود دارد، به همین دلیل نیز برای آن بسته حمایتی در نظر گرفته‌ایم در حالی که آب و گاز را با تعویض قیمت به فروش رسانده‌ایم در حال حاضر نرخ رشد اقتصادی ایران در سال 90 اعلام نشده البته شاید به اندازه سال 89 نباشد و احتمالا درصدی کاهش خواهد داشت ولی احتمال آنکه زیر 4 درصد باشد، خیلی کم است.

وی اضافه کرد: اینکه برخی از بنگاه‌های کوچک با اجرای قانون یارانه‌ها دچار مشکلاتی شدند، این موضوع جزء ذات طرح هدفمندی یارانه‌هاست که بایستی دولت حمایت می‌کرد و قطعا هم حمایت می‌کند.

"قیمت بنزین سهمیه‌ای نسبت به قیمت سقف قانون در اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها 53 درصد و بنزین آزاد 92 درصد اصلاح شد و قیمت نفت گاز آزاد 52 درصد و نفت گاز سهمیه‌ای 22 درصد اصلاح شد."

فرزین در خاتمه با تاکید بر اینکه ما از ردیف‌های بودجه به طور قانونی استفاده کردیم، گفت: امیدواریم مرحله دوم قانون یارانه‌ها را نیز به خوبی اجرایی کنیم. وی به این ردیف ها اشاره نکرد.

وزیر کشاورزی: قرار نیست با هدفمندی یارانه‌ها شاد و خندان به پیک نیک برویم

صادق خلیلیان در جلسه علنی امروز سه شنبه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح هدفمند سازی یارانه ها یک انقلاب واقعی و بزرگ در اقتصاد کشور ما محسوب می شود، گفت: البته طرح هدفمند سازی یارانه ها محدود به اقتصاد نیست بلکه در ابعاد مختلف امنیتی و سیاسی نیز آثار و نتایج مثبتی داشته است.

به گزارش مهر، وی با بیان اینکه در بخش کشاورزی دستاوردهای خوبی با اجرای طرح هدفمند سازی یارانه ها داشته ایم، گفت: ما باید این مسیر را با بهترین تدبیرها و حمایت ها و همدلی طی کنیم. وزیر کشاورزی با بیان اینکه زاویه نگاه من در مورد دو سال اجرای قانون هدفمند سازی یارانه ها با زاویه نگاه نمایندگان متفاوت است، گفت: ما برای بسته های حمایتی، اعتباری علاوه بر بودجه های عمرانی سال 90 اعتبارات خوبی دریافت کرده ایم که حدود دو هزار و 200 میلیارد تومان است. وی ادامه داد: این اعتبارات برای اصلاح روش های مصرفی انرژی و آب مصرف شده است و عدد مناسبی برای شروع کار در بخش کشاورزی بوده است.
خلیلیان با بیان اینکه پرمصرف ترین فعالیت ما در بخش کشاورزی که تحت تاثیر هدفمند سازی یارانه ها قرار می گیرد آبیاری، تراکتورها، مرغداری ها، دامداری ها و گلخانه ها است، گفت: هر کدام از این بخش ها از یک زاویه متفاوت تحت تاثیر قانون هدفمند سازی یارانه ها قرار می گیرند. وی با اشاره به اقداماتی که در سال 90 در خصوص پرورش طیور صورت گرفته است، گفت: تعداد زیادی از واحدهای طیور را در سال گذشته مجهز به سیستم های جدید تولیدی کردیم که مصرف گازوئیل در آنها به اندک رسیده است و هنوز تعداد قابل توجهی از این واحدها با سیستم قدیمی حدود 40 سال پیش فعالیت می کنند
وزیر کشاورزی گفت: در سال گذشته حدود 4441 واحد از 17500 واحد ها اصلاح سیستم مصرف انرژی صورت گرفت که حدود یک چهارم این کار در طول دو دهه گذشته اتفاق نیفتاده بود که ظرف یک سال برای واحدهای مرغداری انجام شد. وی با اشاره به کمک های بلاعوض به واحدهای تولیدی و همچنین تسهیلات یارانه ای 4 درصد برای واحدهای تولیدی گفت: در تلاشیم 4500 واحد را در سال جدید تحت پوشش این طرح قرار دهیم و فناوری تولیدی بخش قابل توجهی از پرورش طیور نیز اصلاح شد که نه تنها در کاهش مصرف انرژی بلکه در افزایش جوجه ریزی، ضریب تبدیل دام به گوشت هم موثر خواهد بود و ضریب تولید آنان را بالا خواهد برد.
خلیلیان با بیان اینکه 10598 واحد نیاز به بهینه سازی و کمک دارند، گفت: 1483 واحد را در سال گذشته کمک کردیم و سامانه هایشان را بهینه سازی کردند که امسال هم به همین میزان واحدهای تولیدی را بهینه سازی خواهیم کرد. وزیر کشاورزی با بیان اینکه وام های معوق واحدهای تولیدی را جایگزین وام با سود نرخ صفر درصد کردیم، گفت: 200 میلیارد تومان برای تهیه علوفه در اختیار دامداران قرار دادیم زیرا علوفه با توجه به نوسانات نرخ ارز گران شده است. وی ادامه داد: در بحث آب برای توسعه آبیاری نوین که مصرف آب و انرژی توامان کم می کند در سال گذشته 165 هزار هکتار از اراضی کشاورزی را زیر پوشش این طرح بردیم و 150 هزار هکتار نیز الان برای آبیاری نوین در دست داریم و با اقداماتی که از قبل انجام شد 1144 هزار هکتار از اراضی ما تحت پوشش آبیاری نوین قرار گرفته است.

در ادامه محمد رضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که اداره جلسه علنی مجلس را به عهده داشت خطاب به خلیلیان گفت: اقداماتی که انجام داده اید خوب است مخصوصا در زمینه عدد و رقمی که مطرح می کنید اما آیا به طور موردی با کشاورزان برخورد داشته اید چرا که اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت اثرات متفاوتی دارد و تا به حال گزارشی از هزینه هایی که به یک کشاورز تحمیل شده است داشته اید؟

خلیلیان ادامه داد: با وزارت نفت توافق کردیم که کار گازرسانی را به واحدهای تولیدی انجام دهد که البته در اواخر سال 90 این کار با سرعت شروع شده و قیمت برق نیز که حدود 2 تومان بود به میانگین 9 تومان افزایش پیدا کرد که اول 14 تومان بود و به 9 تومان برگشت. وزیر کشاورزی با بیان اینکه برای واحدهای تولیدی که نیاز به مصرف گازوئیل دارند وام های قرض الحسنه بدون وثیقه در اختیارشان گذاشتیم تصریح کرد: از آن جایی که قیمت گازوئیل 16 تومانی به 150 تومان تبدیل شد برای واحدهای تولیدی متقاضی وام های قرض الحسنه بدون وثیقه در اختیارشان گذاشتیم و الان هم هر کشاورزی درخواست کند این وام در اختیارش قرار خواهد گرفت. وی ادامه داد: همچنین صندوق بیمه کشاورزی در سال گذشته هزار میلیارد تومان خسارت به کشاورزان پرداخت کرد.

خلیلیان همچنین با بیان اینکه با کنترل واردات در سال 90 سعی کردیم به کشاورزان کمک کنیم، گفت: در سال 90 در مجموع 14 درصد واردات کشاورزی کاهش پیدا کرد و واردات میوه نیز نسبت به سالهای گذشته 22 درصد کاهش داشت که این موضوع موجب حمایت قیمتی برای کشاورزان شد. وزیر کشاورزی افزود: همچنین میزان خریدهای تضمینی ما در سال گذشته به حداقل رسید و معنایش این است که کشاورزان توانستند محصولات خود را بیشتر از قیمت های تضمینی عرضه کنند. وی با بیان اینکه در مقابل صنعت کشاورزی و واحدهای تولیدی ما دو روش را می توانیم اعمال کنیم، گفت: یکی اینکه همان روند قبلی که در 30 سال گذشته داشتیم را ادامه دهیم یعنی کود مجانی، گازوئیل مجانی و ... اما در این 30 سال آیا بخش کشاورزی ما دچار تحول شد ؟

خلیلیان افزود: اما راه دیگری که از سال گذشته شروع کردیم موجب تغییر و تحول در فناوری تولیدی واحدهای صنعتی، کشاورزی شده است و وقتی از یک سال به سال دیگر می رویم واحدهای صنعتی بیشتری متحول می شوند. وی با بیان اینکه در بحث هدفمندسازی یارانه ها در بخش کشاورزی سال 90 را به خوبی پشت سر گذاشتیم، گفت: صادرات 5.5 میلیارد دلار را سال گذشته پشت سر گذاشتیم. وزیر کشاورزی با بیان اینکه اجرای طرح هدفمندسازی یارانه ها به همان اندازه بزرگی و اهمیتی که دارد سختی کار نیز هم دارد، گفت: الان در سومین سال اجرای این قانون هستیم و طبیعتا باید با صبر و تدبیر و کارهای سخت و شبانه روزی اجرای این قانون را جلو ببریم چرا که در هدفمند سازی یارانه ها قرار نبود شاد و خندان به پیک نیک برویم بلکه نیازمند کار سخت و شبانه روزی است که ما داریم این کار را انجام می دهیم.

باهنر: مجلس از سخنان وزیران درباره هدفمندی یارانه‌ها قانع نشد

محمد رضا باهنر بعد از گزارشات و توضیحات وزیران و مسئولان اقتصادی دولت در صحن علنی مجلس، کمیسیون طرح تحول اقتصادی را موظف به پیگیری این گزارشات کرد و گفت: در زمینه بحث تولید و سهم تولید از درآمد ها قانع نشدیم که آیا سهم بخش تولید از 20 درصد از درآمدهای هدفمندسازی یارانه ها پرداخت شده است یا نه؟ وی افزود: ما اعتقاد داریم 20 درصد سهم بخش تولید از درآمدهای ناشی از آزاد سازی قیمت ها داده نشده است.

ارسال نظر

عناوین بیشتر