کد خبر 846
A

نایب رئیس دوم مجلس اعلام کرد که رئیس کل بانک مرکزی وزیر اقتصاد و رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها برای ارائه توضیحاتی در خصوص شرایط اقتصادی کشور و قانون یارانه‌ها در مجلس حاضر می‌شوند.

محمد سقایی نماینده مردم استهبان در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) طی تذکری، اظهار داشت: باید مسئولان اجرایی کشور به این پرسش پاسخ دهند که مسئولیت اقتصادی کشور با کیست؟ چرا مسئولین اقتصادی فکر نمی‌کنند؟ چرا هر روز برای کشور به وسیله ارز و سکه بحران به وجود می‌آورد؟ اگر نمی‌توانند مسئولیت را به شخص دیگری واگذار کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، وی افزود: با روندی که در حال حاضر در کشور به وجود ‌آمده اکثر کارگاه‌ها رو به تعطیلی است و کسی در این زمینه پاسخگو نیست.

سقایی در بخش دیگری از سخنانش تصریح کرد:‌ دولت از یک طرف سهم تولید را در راستای اجرای قانون یارانه‌ها پرداخت نمی‌کند و از سویی دیگر قیمت ارز در کشور هر روز افزایش می‌یابد و معلوم نیست چگونه با این شرایط می‌خواهد در کشور اشتغالزایی کند.

در ادامه سیدشهاب‌الدین صدر نایب رئیس دوم مجلس که در غیاب لاریجانی و باهنر ریاست ساعتی از جلسه را بر عهده داشت، گفت: هیئت رئیسه از مسئولان اقتصادی کشور، وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها دعوت کرده تا با حضور در مجلس توضیحاتی در خصوص شرایط اقتصادی امروز کشور ارائه دهند و قرار است در آن جلسه رؤسای کمیسیون تخصصی نیز نظرات خود را مطرح کنند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر