کد خبر 823
A

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در اطلاعیه‌ای آخرین زمان مراجعه اقشار مرفه به سایت رفاهی برای انصراف یا عدم انصراف از دریافت یارانه نقدی فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را 12 اردیبهشت ماه جاری اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان هدفمندسازی یارانه ها در این اطلاعیه اعلام کرد: این سازمان در چارچوب اجرای گام دوم قانون هدفمند کردن یارانه ها، ضمن ارسال پیامک از طریق شماره اختصاصی 300025 به تعدادی از سرپرستان خانوارها ، از آنان برای انصراف از دریافت یارانه دعوت کرده است.

ضروری است همه کسانی که پیامک سازمان برای آنها ارسال شده و همچنین کسانی که مبلغ مابه التفاوت فاز اول و دوم (28000 تومان) قانون هدفمند کردن یارانه ها برای آنها واریز نشده است تا دوازدهم اردیبهشت ماه الزاما به سامانه www.refahi.ir مراجعه کنند و از طریق کلید "انصراف/ عدم انصراف"، یکی از چهارگزینه موجود در آن را انتخاب کنند.

براساس اعلام سازمان هدفمندی یارانه‌ها، مراجعه نکردن فرد به این سامانه تا 12 اردیبهشت ماه، به منزله انصراف از دریافت یارانه تلقی خواهد شد.

پیش از این، بهروز مرادی مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها با دفاع از درست بودن 95 درصد پیامک های ارسالی انصراف از دریافت یارانه ها به شهروندان، گفته بود: درصورت مراجعه مردم به سایت سازمان و تایید در خواست آنها، پیامک می زنیم که در مورد آنها اشتباه کرده بودیم.

وی همچنین پرداخت 45 هزار و 500 تومانی به همه افراد جامعه را مورد اشاره قرار داده بود و با بیان اینکه به هیچ وجه این یارانه قطع نشده است، از ارسال پیامک برای 5 درصد از کل افراد کشور برای عدم دریافت یارانه فاز دوم خبر داده و افزوده بود: به صورت کلی برای 500 هزار خانوار از 22 میلیون و 7 هزار خانوار یارانه بگیر، پیامک انصراف از یارانه ارسال شده بود.

مرادی با تاکید بر اینکه شناسایی مشمولان دریافت یارانه 28 هزار تومانی و همچنین عدم دریافت آن کار سختی نیست، تصریح کرده بود: به صورت کلی این پیامک ها باید برای دهک های 9 و 10 جامعه ارسال می شد و من می گویم 95 درصد کار ما درست بوده است و برای بررسی اعتراضات نیز مردم می توانند به سامانه مراجعه کنند و ما آماده ایم در صورت تایید اعتراضات پیامک بدهیم که اشتباه کرده ایم.

ارسال نظر

عناوین بیشتر