کد خبر 821
A
باهنر:

نایب رییس مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه اجرای کامل هدفمندی یارانه ها از پروژه های ضروری کشور است،گفت : براساس توافق دولت ومجلس اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها پس از تصویب بودجه سال جاری عملیاتی می شود.

'محمد رضا باهنر ' در اولین نشست اعضای جامعه اسلامی مهندسین افزود:اجرای هدفمندی یارانه ها شجاعت و هماهنگی قوا را لازم داشت که اقدام دولت در اجرای این قانون در خور تحسین است.

به گزارش ایرنا، وی ادامه داد : اگر نواقصی در این زمینه وجود دارد معنایش این نیست که نمایندگان مجلس شورای اسلامی از موضع خود پشیمان شده اند چرا که آنان معتقدند که نواقص باید بازنگری شود و مرحله دوم با کم کردن نقاظ ضعف ادامه یابد.

نماینده مردم تهران در مجلس با بیان اینکه در اجرای مرحله اول قانون هدفمندی یارانه ها تراز دریافت وپرداخت مساوی نبود ،اظهارداشت: براساس قانون می بایست 50 درصد درآمد ها به بخش خانوار ، 30 درصد تولید و 20 درصد برای جبران هزینه پروژه های عمرانی دولت اختصاص یابد. که اینها عملیاتی نشد.

باهنر در بخش دیگری به انتصاب مدیر عامل تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت : برخی از نمایندگان مدعی بودند که مرتضوی منهای موضوعات و اتهامات وارده و اثبات نشده دارای حاشیه بوده و تخصص لازم را برای مدیریت این مسئولیت ندارد.

وی افزود: در هر صورت پس از طرح استیضاح و در نهایت با پس گرفتن امضای برخی از نمایندگان به دلیل قول آقای مرتضوی مبنی بر عدم حضور در این مسئولیت، موضوع استیضاح وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی نیز منتفی شد.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر نمایندگان بخواهند به دلیل عدم کناره گیری مرتضوی طرح استیضاح وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی را مجددا مطرح کنند تا روز سه شنبه این هفته وقت دارند.

وی در خصوص نامگذاری سال جاری به عنوان سال تولید ملی ، حمایت از کار وسرمایه ایرانی از سوی مقام معظم رهبری نیز گفت :مناسب ترین نامگذاری در شرایط فعلی از سوی مقام معظم رهبری صورت گرفت.

باهنر افزود: مجلس شورای اسلامی سال گذشته با برنامه ریزی هایی در برنامه پنجم توسعه ، تصویب قانون فضای کسب و کار و قانون مبارزه با قاچاق کالا وارز به استقبال این موضوع رفت.

وی گفت : دولت ، مجلس و سایر دستگاه ها تلاش هایی را آغاز کرده اند ولی باید از کارهای شتابزده انقلابی صرف نظر کرده و دست به عصا حرکت کنیم.

نماینده مردم تهران درباره ترکیب مجلس آتی گفت : از نظر کمی در مرحله اول انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از 290 نماینده 225 نفر در مرحله اول به مجلس راه یافتند و 65 نفر بعدی در انتخابات مرحله دوم انتخاب خواهند شد.

باهنر گفت: از نظر سیاسی اصلاح طلبان در مجلس نهم 22 نماینده دارند که اگر در مرحله دوم نیز 18 نفر وارد شوند تعداد آنها به 40 نفر خواهد رسید که این میزان از مجلس هشتم کمتر است و بارها نیز گفته ام در مجلس هشتم اصلاح طلب فتنه گر نداشتیم.

وی با بیان اینکه 40 الی 50 نفر نیز درلیست جبهه متحد اصولگرایی و جبهه پایداری حضور ندارند ولی اصولگرا هستند، افزود: در مرحله اول انتخابات 12 نفر از جبهه پایداری ، 90 نفر جبهه متحد اصولگرایی و 40 نفر مشترک میان این دو جبهه انتخاب شدند.

نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری به مذاکرات 1+5 اشاره کرد وگفت : در مذاکرات استانبول شرایط متفاوت بود که بخشی از آن به دستیابی کشورمان به تولید 20 درصد سوخت و تکنولوژی صفحه گذاری و از طرف دیگر انتخابات 12 اسفند برمی گردد.

طبق اعلام قبلی مقرر شده بود که در این جلسه غلامعلی حداد عادل نیز سخنرانی داشته باشد که ' محمد رضا باهنر در این زمینه گفت : به دلیل ناهماهنگی و جلسه کاری که برای وی بوجود آمده از حجه الاسلام والمسلمین ' ابوترابی فرد ' دعوت کرده ایم در جلسه حاضر شود.

ارسال نظر

عناوین بیشتر