کد خبر 8141
A

دولت باید پاسخگوی تقاضای ارزی مردم باشد و بتواند فاصله نرخ ارز مبادله ای و ازاد را کم کند سه نرخی شدن ارز بدلیل این است که تقاضا ها زیاد است و سیاست کنونی هنوز کفاف نیازهای ارزی مردم را نمی دهد.

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید پاسخگوی تقاضای ارزی مردم باشد.

محمد رضا فولادگر در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به ساز و کار مرکز مبادلات ارزی اظهار داشت: باید منتظر باشیم تا ابعاد این طرح روشن شود و تبعات آن در بازار ارز مورد ارزیابی قرار گیرد.

وی افزود: دولت باید پاسخگوی تقاضای ارزی مردم باشد و باید بتواند فاصله نرخ ارز مبادله ای و ازاد را کم کند سه نرخی شدن ارز بدلیل این است که تقاضا ها زیاد است و سیاست کنونی هنوز کفاف نیازهای ارزی مردم را نمی دهد.

فولاد گر بابیان اینکه اگر قیمت ها کاهش پیدا کند می توان امیدوار بود که ارز تک نرخی شود تصریح کرد: توزیع ارز را نباید محدود کرد و باید در این زمینه ساز و کارها شفاف تر صورت گیرد.

فولادگر در خاتمه ابراز امیدواری کرد که با وجود مرکز مبادلات ارزی کاهش تقاضا در بازار آزاد آغاز شود و قیمت ارز کاهش یابد.

 • وارد کننده مواد اولیه کارخانجات
  0 | 0

  لطفا این را به استحضار آقای دکتر حسینی وزیر محترم اقتصاد برسانید:
  کافی است شما یکبار به اتاق مبادلات ارزی تشریف ببرید تا متوجه شوید که هرگز نمی تواند تاثیری در کنترل نرخ ارز داشته باشد.
  شرایط اینطوری است: فروشنده کالا مثلا در چین باید حتما حساب یورویی در کونلون بانک داشته باشد. بانکی که 98 درصد شرکتهای چینی آنرا اصلا نمی شناسند و برای افتتاح حساب در آن هم باید 1 میلیون یورو باید داشته باشند.
  ضمنا 5 تا 7 درصد کارمزد هم به این نرخ اضافه می شود.
  با این حساب اگر دلار 3500 تومنی از بازار آزاد بخریم به صرفه تر و راحت تر و ارزان تر از دلار 2700 تومنی اتاق مبادلات ارزی است.
  این حجم 10 میلیون دلار و ... که در آمار می گویند حداکثر مال چند شرکت محدود ایرانی است و بیش از 95 درصد وارد کنندگان نمی توانند از ارز مبادلاتی استفاده کنند.

 • ناشناس
  0 | 0

  دولت پاسخگوی چه چیزی تابحال بوده است که حالا باید پاسخگوی نیازهای ارزی مردم باشد؟
  صد بار غلط کردم به آقای احمدی نژاد رای دادم.
  خودم کردم که لعنت بر خود باد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر