کد خبر 812
A

معاون وزیر راه و شهرسازی از افتتاح ۲۰ پروژه عمران شهری در محدوده بافت های فرسوده شهری تا پایان سال خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری ۱۲۰ هزار واحد مسکونی در بافت های فرسوده شهری کشور با اعطای تسهیلات بانکی به بهره برداری می رسد.

مجید کیان پور در گفت و گو با خبرگزاری فارس با اشاره به افتتاح 20 پروژه عمران شهری در محدوده بافت های فرسوده افزود: هر پروژه عمران شهری حدود 30 تا 40 میلیارد تومان هزینه در بر دارد،بنابراین علاوه بر این 20 پروژه عمرانی که تا پایان سال به بهره براری خواهند رسید در شش ماه نخست امسال پروژه بزرگ شهری شهید بهشتی شهر تبریز و محور صیقلان - تختی شهر رشت نیز افتتاح خواهد شد.

مدیر عامل شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران افزود: مساحت پروژه میدان شهید بهشتی بعنوان پروژه الگو و به مساحت 6،5هکتار با پیشرفت فیزیکی 85 درصد در حال انجام است.

وی خاطر نشان کرد: تا پایان امسال در محدوده بافت فرسوده شهری 120 هزار مسکن از طریق تسهیلات بانکی مربوط به بافت فرسوده که 20 میلیون تومان برای سنتی سازی و 25 میلیون تومان برای صنعتی سازها خواهد بود، احداث و به بهره برداری خواهد رسید.

به گفته کیان پور، محور اصلی صیقلان - تختی در شهر محدوده بافت فرسوده شهری رشت از دیگر پروژ ه های الگو در بافت های فرسوده شهر ی به شمار می آید که با هزینه بالغ بر 30 میلیارد تومان تا پایان تیر ماه امسال بازگشایی خواهد شد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر