کد خبر 8117
A

رییس بانک مرکزی اروپا تاکید کرد این بانک حاضر است خریداری اوراق قرضه و بدهی هر کشور اروپایی را که به کمکهای مالی نیاز دارد هر چه سریعتر آغاز کند.

به گزارش پایگاه خبری بلومبرگ، ماریو دراگی تصریح کرد بانک مرکزی اروپا آماده است تا در صورت آماده شدن شرایط از سوی کشورهای متقاضی ، خریداری اوراق قرضه و بدهی این کشورها را آغاز کند .

بر اساس این گزارش دراگی افزود بانک مرکزی اروپا آماده است تا هر زمان شرایط اعلام شده از سوی این بانک از سوی هر کشوری اجرا شود، خریداری اوراق قرضه و بدهی آن کشور را آغاز کند.

بر این اساس بانک مرکزی اروپا در نشست روز پنج شنبه همچنین تصمیم گرفت نرخ بهره بانکی را در حد 0.75 درصد ثابت نگه دارد. دراگی افزود اعلام آمادگی بانک مرکزی اروپا برای اجرای این طرح تاثیر زیادی بر کاهش تنشها و نگرانیها در اروپا داشته است ولی هنوز این نگرانیها به طور کامل برطرف نشده است.

این گزارش افزود با گذشت یک ماه از اعلام طرح بانک مرکزی اروپا برای خریداری اوراق قرضه و بدهی منطقه یورو هنوز شک و تردیدها نسبت به موافقت دولتهای بحران زده منطقه یورو با شرایط اعلام شده از سوی این بانک وجود دارد. این در حالی است که بسیاری از کارشناسان اقتصادی بر این باورند که منطقه یورو در سه ماه سوم 2012 میلادی بار دیگر با کاهش رشد اقتصادی روبرو شده است.

دراگی افزود پیش بینی می شود رشد و رونق اقتصادی منطقه یورو همچنان ضعیف باشد چرا که اعتماد سرمایه گذاران به اقتصاد منطقه یورو هنوز به طور کامل جلب نشده است. بانک مرکزی انگلیس نیز در نشست روز پنج شنبه تصمیم گرفت نرخ بهره بانکی را بدون تغییر در حد 0.5 درصد ثابت نگه دارد. اظهارات دراگی در این نشست خبری موجب شد تا ارزش یورو در برابر دلار آمریکا افزایش یابد و قیمت جهانی طلا نیز با افزایش روبرو شود.

ارسال نظر

عناوین بیشتر