کد خبر 809
A
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ابطال مصوبه دولت در مورد دریافت مابه‌التفاوت ارز فروخته شده با ارز مرجع توسط بانک مرکزی گفت: طی هفته جاری گزارش کمیسیون اقتصادی در این ارتباط در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

پیمان فروزش در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «تونا» با بیان اینکه هیئت تطبیق مصوبات مجلس مصوبه دولت در ارتباط با اخذ مابه‌التفاوت ارز مرجع و ارز فروخته شده توسط بانک‌ها را ابطال کرده اظهارداشت: در صورتی که هیئت وزیران مصوبه ‌ای را برخلاف قانون تصویب کند رئیس مجلس می‌تواند آن مصوبه را ابطال کند.

خبرنگار فارس پرسید: در بررسی‌های هیئت تطبیق کدام مورد مغایر با قانون تشخیص داده شد، زیرا هر سال بانک مرکزی مابه‌التفاوت قیمت ارز مرجع با ارز فروخته شده را از بانک‌ها اخذ می‌کرد؟

وی پاسخ داد: بانک‌ها می‌گویند که ارز تحویل گرفته شده از بانک مرکزی را با نرخ آزاد نفروخته‌اند بلکه به قیمت دولتی به متقاضیان عرضه کرده‌اند.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: همه بانک‌ها موافق ابطال این مصوبه بودند و نماینده بانک مرکزی در جلسه گذشته با کمیسیون اقتصادی معتقد بود این مصوبه غیر کارشناسی است زیرا در مصوبه دولت آمده بود که بدون تصویب در مجمع عمومی بانک مرکزی و بدون در نظر گرفتن نرخ ارز فروخته شده باید به بانک مرکزی مابه‌التفاوت ارز فروخته شده پرداخت شود.

فروزش گفت: در هفته جاری گزارش کمیسیون اقتصادی در این ارتباط در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر