کد خبر 804
A
روش های جایگزین تحویل سکه

شعب بانک ملی سکه های پیش فروش را امروز (شنبه) با قیمت 636 هزار تومان خریداری می کنند / در دو روز ابتدایی، تنها حدود نیمی از سکه های پیش فروشی توسط مردم تحویل گرفته شد.

در دو روز ابتدایی تحویل سکه های پیشفروشی، تنها حدود نیمی از سکه های پیش فروشی توسط مردم تحویل گرفته شد. روز پنج شنبه عباس کمره ای در یک نشست خبری در بانک مرکزی با اعلام اینکه طی دو روز ابتدای تحویل سکه های پیش فروش به خریداران، 156 هزار قطعه سکه تحویل شده است، گفت: تعداد ثبت نام کنندگان برای دو روز ابتدای تحویل سکه های پیش فروش 289 هزار سکه بوده که از این تعداد، 156 هزار قطعه سکه تحویل شده است.

در همین رابطه امروز شنبه، 'عباس کمره ای' در گفت و گو با ایرنا، درباره خرید سکه از ثبت نام کنندگان، گفت:افرادی که سکه را پیش خرید کرده اند، می توانند با مراجعه به شعب بانک ملی ، مبلغی را که روزانه از سوی بانک مرکزی تعیین و به شعب بانک ملی اعلام می شود، بابت هر سکه دریافت کنند. به گفته ی وی، قیمت خرید سکه روزانه توسط کارشناسان بخش اقتصادی بانک مرکزی تعیین و به شعب بانک ملی اعلام می شود. وی در عین حال گفت: شعب بانک ملی سکه های پیش فروش را امروز (شنبه) با قیمت 636 هزار تومان خریداری می کنند.

یادآور می شود: بر اساس اعلام بانک مرکزی از امروز روش های جایگزین برای تحویل سکه در شعب بانک ملی اجرا می شود. در روش اول ، گواهی سپرده به میزان مبالغی که افراد سکه را پیش خرید کرده اند، در اختیار آنها قرار می گیرد که این گواهی سپرده ها با نام و مدت زمان سررسید آنها دو سال است. نرخ سود این اوراق 24 درصد و معاف از مالیات است. سود این گواهی سپرده ها هر سه ماه یک بار به دارندگان آن پرداخت خواهد شد.

علاوه بر این روش، ارایه اوراقی بی نام و به صورت حواله سکه است که دارندگان این اوراق، مالک یک قطعه سکه بهار آزادی هستند و تا پایان سال 91 می توانند به شعب بانک ملی برای تحویل سکه مراجعه کنند.

همچنین دارندگان این اوراق می توانند به ازای تحویل آن به شعب بانک معادل مبلغ را که از سوی باک مرکزی تعیین شده، دریافت کنند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر