کد خبر 797
A
رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو:

سازمان توسعه تجارت 9 شرکت را از واردات خودرو به کشور محروم کرده است.

رییس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو با اشاره به افزایش بی دلیل قیمت های خودرو در ماه های گذشته گفت: سازمان توسعه تجارت 9 شرکت را از واردات خودرو به کشور محروم کرده است.

حسین اردوخانی در گفت و گو با خبر خودرو با اشاره به اینکه ممنوعیت واردات خودرو توسط این 9 شرکت ربطی به تحریم ها نداشته است اظهار داشت: این شرکت ها سال گذشته تخلف کرده و بی دلیل به افزایش قیمت خودرو دامن زده اند .

وی افزود: با پی گیری هایی که از سوی اتحادیه صورت گرفته است سازمان توسعه تجارت اقدام به تحریم این شرکت ها کرده است .

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو ، تصریح کرد: نکته مهمی که خریداران باید بدانند، آن است که با توجه به شدت عرضه، کاهش یا افزایش نرخ دلار هیچ تاثیری بر قیمت خودروهای وارداتی نداشته و حتی در صورت رشد بیش از حد نرخ دلار نیز همچنان شاهد کاهش قیمت این خودروها خواهیم بود.

اردوخانی کاهش قیمت خودروهای وارداتی به ایران را در هفته جاری پیش بینی کرد و از اعضای اتحادیه خواست تا از پیش فروش هر گونه خودرو وارداتی خود داری کنند .

اظهارات رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودروی تهران در حالی است که آمار گمرک نشان می دهد در 8 ماهه سال گذشته 25 هزار و 310 دستگاه خودروی سواری به ارزش 536 میلیون دلار وارد کشور شده است که در مقایسه با مدت مشابه میزان واردات 31 هزار و 123 دستگاه به ارزش 643 میلیون دلار بوده است.

ارسال نظر

عناوین بیشتر