کد خبر 795
A

صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود از وضعیت اقتصاد جهان، در مورد ادامه یافتن سیاست های ریاضت اقتصادی در برخی از کشورها هشدار داد.

به گزارش ایرنا از واشنگتن در عصر جمعه به وقت محلی صندوق بین المللی در تازه ترین گزارش خود از کشورها درخواست کرد به منظور مقابله با بحران بدهی ها و پشتیبانی از رشد اقتصادی موجود درجهان روند فعلی کاهش میزان بودجه سنواتی را متوقف کنند.

این گزارش در نشستی در واشنگتن و در حضور وزرای اقتصاد و روسای برخی از کشورهای جهان که به منظور شرکت در اجلاس بهاره بانک جهانی در واشنگتن گرد هم آمده اند، منتشر شد.

بر اساس این گزارش هر چند چشم انداز اقتصاد جهان رو به بهبود است اما همچنان نگرانی های جدی در مورد این وضعیت شکننده وجود دارد.

در این نشست برخی از کشورها متعهد شدند که به منظور تقویت سیاستهای مالی صندوق بین المللی پول نسبت به تامین منابع مورد نیاز صندوق اقدام کنند.در این چارچوب ژاپن پرداخت 60میلیارد دلار و کشورهای دانمارک، نروژ و سوئد مجموعا پرداخت 26 میلیارد دلار را تعهد کردند. اتحادیه اروپا نیز پیش از این پرداخت 200 میلیارد دلار را تعهد کرده است.

به استناد آخرین گزارش صندوق بین المللی پول در مورد روند اقتصادی در دنیا، انتظار می رود که در سال جاری شاهد رشد سه و نیم درصدی در دنیا باشیم که این رقم دو دهم درصد بیشتر از نرخ رشد سال گذشته است.در این گزارش همچنین پیش بینی شده که در سال 2013 نرخ رشد اقتصادی در دنیا به چهار و یک دهم درصد افزایش یابد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر