کد خبر 776
A

رئیس کل بانک مرکزی در مذاکراتی با مدیر عامل صندوق بین المللی پول مسائل پولی، بانکی و همچنین تحریم بناحق بانک مرکزی ایران و تحریمهای مالی و نفتی را مورد بررسی قرار داد.

هیات بانک مرکزی به ریاست بهمنی به منظور شرکت در اجلاس بهاره 2012 صندوق بین المللی پول و بانک جهانی، بعدازظهر روز سه شنبه 29/1/91 با خانم کریستین لاگارد، مدیرعامل صندوق بین المللی پول ( IMF) دیدار داشت.

به گزارش فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، در این ملاقات، مسائل پولی، بانکی و همچنین تحریم بناحق بانک مرکزی ایران و تحریمهای مالی و نفتی مورد مذاکره قرار گرفت.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ضمن ارائه مهمترین نکات و تحولات اقتصادی متاثر از قیمت نفت، که کل کشورهای مصرف کننده نفت را متاثر نموده، به موضوع هدفمندسازی یارانه ها، مالیات بر ارزش افزوده و به ویژه اصلاحات ساختاری سیستم بانکی و تاثیر نوسانات قیمت نفت بر اقتصاد جهانی اشاره نمود. ا

وی اظهارداشت، ایران به عنوان یکی از کشورهای عضو صندوق بین المللی پول و بانک جهانی از بدو تاسیس صندوق، روابط خوبی با این نهاد مالی و پولی بین المللی داشته است و انتظار دارد صندوق بین المللی پول نیز نقش حمایتی از تمام کشورها به خصوص موسسین را همواره در دستور کار قرار دهد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر