کد خبر 7520
A

مرکز مستقیم عرضه ارز تا ساعتی دیگر با حضور وزرای اقتصاد و صنعت و همچنین رئیس کل بانک مرکزی آغاز به کار می‌کند.

بعد از به تعویق افتادن راه‌اندازی بورس ارز و مانورهایی که بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی بر روی تامین ارز مورد نیاز اولویت‌های 3 تا 5 کالایی به قیمت 2 درصد زیر نرخ بازار آزاد، هم اکنون قرار بر این است که ارز مورد نیاز تجار و بازرگانان کشور از این طریق تامین شود. یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت از راه‌اندازی مرکز عرضه مستقیم ارز تا ساعتی دیگر خبرداد و گفت: این مرکز با حضور مهدی غضنفری وزیر صنعت، معدن و تجارت، سیدشمس‌الدین حسینی وزیر امور اقتصادی و دارایی و محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی آغاز به کار خواهد کرد. وی افزود: بر این اساس، قرار بر این است که بانک مرکزی به صورت روزانه، نرخ ارز را اعلام کرده و تجار با در دست داشتن مدارک ثبت سفارش و اخذ تائیدیه از سازمان توسعه تجارت ایران، به این مرکز مراجعه کرده و ارز مورد نیاز خود را تامین کنند. این مقام مسئول از اعلام مکان مرکز مستقیم عرضه ارز امتناع کرد و گفت: قرار است مراسم آغاز به کار این مرکز بدون حضور خبرنگاران برگزار شود.

  • علی
    0 | 0

    برای این ریس بانک مرکزی بسیار متاسفم واقعا فکر می کنه با این کارها می تونه جلوی افزایش ارز رو بگیره ! اقتصاد ایران بیماره و این کار به صورت مقطعی عمل می کند.

  • سعید
    0 | 0

    کاغذ بازی شروع میشود. بیچاره تجار چقدر باید اینور اونور بدوند تا ارز گیرشون بیاد! یک هفته شاید هم یکماه دوندگی داشته باشه واین یعنی کندی در تولید و صادرات! این هم دستاورد جدید آقایان اقتصادی مملکت !

ارسال نظر

عناوین بیشتر