کد خبر 7500
A
کارشناسان درباره قیمت هفته جاری چه می‌گویند؟

به گزارش اقتصاد آنلاین، اکثر شرکت کنندگان در آمارگیری هفتگی کیتکو اعتقاد دارند که بعد از اجرای سیاست تسهیل کمی در آمریکا، قیمت طلا در هفته آینده هچنان روند صعودی خواهد داشت.

21 نفر در این آمارگیری شرکت کرده‌اند. این افراد شامل معامله‌گران شمش طلا، بانک‌های ‏سرمایه‌گذاری، معامله‌گران بازارهای آتی، و تحلیل‌گران فنی هستند.‏ از این میان، 15‌نفر انتظار افزایش قیمت را دارند در حالیکه 4 نفر کاهش قیمت را پیش‌بینی می‌کنند و 2 نفر انتظار ثبات قیمت‌ها و یا نوسانات اندکی در بازار طلا را دارند. با این حساب 71.4 درصد از این افراد اعتقاد به افزایش قیمت دارند در حالیکه 19.1 درصد انتظار کاهش قیمت را دارند و 9.5 درصد معتقد هستند که قیمت طلا در هفته آتی تغییری نخواهد کرد.

قیمت طلا برای تحویل در ماه دسامبر از نیمه ماه آگوست افزایش یافته است و از سطح 1592.10 دلار در نیمه ماه آگوست به 1790 دلار در هر اونس در روز جمعه رسید. یکی از دلایل اصلی این افزایش قیمت، انتظارات برای اجرای سیاست تسهیل کمی از سوی فدرال رزرو و دلیل دیگر انتظار کسب منافع در آینده پس از اعلام سیاست‌گذاران برای تزریق پول بیشتر به بازار بود. از سوی دیگر بانک مرکزی اروپا و ژاپن نیز در حال اجرای برنامه خرید اوراق قرضه هستند. اسپنسر پاتون، یک مدیر سرمایه‌گذاری، معتقد است که اجرای سیاست تسهیل کمی منجر به افزایش قیمت طلا در بازار خواهد شد.

طرفداران کاهش قیمت طلا در هفته آینده استدلال می کنند که بازارها عموما به سمت یک دوران تثبیت یا تصحیح حرکت می‌کنند و در نتیجه روند قیمت طلا در هفته آینده نزولی خواهد بود. آدریان دی، مدیر یک موسسه سرمایه‌گذاری، معتقد است که " یک روند تصحیح خفیفی در پی جهش‌های اخیر در چند هفته گذشته اتفاق خواهد افتاد و در نتیجه من در بازار موضع فروش نخواهم داشت زیرا عوامل اصلی موثر بر بازار همچنان مثبت هستند و این تنها یک روند کاهشی کوتاه مدت است."

ارسال نظر

عناوین بیشتر