کد خبر 6904
A

عرضه 5 درصد سهام سرمایه‌گذاری رنا که قرار بود، از 26 شهریور ماه توسط سازمان خصوصی سازی انجام شود، تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

طبق اعلام قبلی قرار بود، سازمان خصوصی سازی به وکالت از سازمان گسترش و نوسازی صنایع (ایدرو ) 150 میلیون و 244 هزار و 245 سهم سرمایه‌گذاری رنا معادل 5 درصد را به همراه 26 میلیون و 375 هزار و 165 سهم حق تقدم این شرکت بورسی از 26 شهریور ماه در بورس عرضه کند، اما این عرضه بدون ارایه توضیحاتی از سوی مسئولان تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد.

این تعویق به احتمال قوی ناشی از عدم ثبت افزایش سرمایه 87.5 درصدی سرمایه‌گذاری رنا است. چرا که این شرکت بورسی با هدف اصلاح ساختار مالی در صدد اعمال افزایش سرمایه از 160 به 300 میلیارد تومان (از سه محل سود انباشته 95.2 میلیارد تومانی و‌ مطالبات لحاظ شده و آورده نقدی 44.8 میلیارد تومانی ) بود، اما این افزایش سرمایه به ثبت نرسیده است.

قیمت پایه هر سهم در عرضه 5 درصد سهام عادی سرمایه‌گذاری رنا به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه ( معادل قیمت بسته شدن روز قبل از عرضه ) به اضافه 25 درصد -به شرط آنکه از هزار و 154 ریال کمتر نباشد- است که قرار بود به صورت 40 درصد نقد و باقی اقساط یک ساله روی میز فروش گذاشته شود.

بهای هر سهم حق تقدم هم در حالی 154 ریال تعیین شده که به دلیل اینکه مدیریت این شرکت زیر نظر سایپا بوده و سرمایه‌گذاری رنا در شرکت سایپا صندلی مدیریتی دارد، ایران خودرو نمی‌تواند کنترل مدیریت رنا را به صورتی در دست گیرد که ادغام عمودی یا افقی رخ دهد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر