کد خبر 60
A
مدیرعامل اتحادیه چایکاران شمال خبر داد

مدیرعامل اتحادیه چایکاران شمال از پرداخت هشت میلیارد تومان از مطالبات چایکاران خبر داد و گفت: هنوز 10 میلیارد تومان دیگر از مطالبات چایکاران باقی ‌مانده است.

ایرج هوسمی گفته که امسال برای نخستین‌بار است که پس از گذشت سه ماه از پایان فصل برداشت، هنوز چایکاران پول محصول تحویل ‌داده خود به سازمان چای را دریافت نکرده‌اند . همچنین مدیرعامل اتحادیه چایکاران شمال تصریح کرد: 50 میلیارد تومان هزینه خرید تضمینی برگ سبز چای در سال جاری بود که علی‌رغم ‌شروع فصل آماده‌سازی تولید سال آینده، هنوز 10 میلیارد تومان از این مبلغ باقی‌ مانده است .

این درحالی است که علی محرر - رییس سازمان چای - چندی پیش اعلام کرده بود دولت پنج و نیم میلیارد تومان به چایکاران بدهکار است که این مبلغ تا پایان دی‌ماه پرداخت خواهد شد .

هوسمی تصریح کرد: از پایان آبان‌ماه کشاورزان باید باغ‌های چای را برای تولید سال آینده آماده کنند و عملیات هرس، جمع‌آوری علف‌های هرز، شخم‌زدن زمین انجام شود و ابتدای اسفند‌ماه نیز کودپاشی صورت گیرد تا در اردیبهشت‌ماه چای را برداشت کنند، اما اکنون از فصل آماده‌کردن باغ‌های چای گذشته و کشاورزان به دلیل ناتوانایی مالی زمین خود را آماده نکرده‌اند .

گفتنی است؛ امسال بیش از 131 هزار تن برگ سبز چای از چایکاران به‌ صورت تضمینی خریداری شده که 24 درصد درجه یک و 76 درصد درجه دو بوده است که براساس نظر شورای عالی اقتصاد، نرخ خرید تضمینی در فصل زراعی امسال برای هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه‌ی یک 600 تومان و برای درجه دو 330تومان لحاظ شده است که کل مبلغ خرید برگ سبز چایکاران کشور50 میلیارد تومان بوده که سازمان چای به عنوان نماینده دولت موظف است این مبلغ را به کشاورزان بپردازد .

ارسال نظر

عناوین بیشتر