کد خبر 5669
A

مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت: منابع صندوق توسعه ملی به ۴۰ میلیارد دلار رسیده که این منابع مقاومت اقتصاد کشور را افزایش داده است.

اقتصادآنلاین/گروه اقتصادکلان:

مدیرعامل صندوق توسعه ملی گفت: منابع صندوق توسعه ملی به ۴۰ میلیارد دلار رسیده که این منابع مقاومت اقتصاد کشور را افزایش داده است.

به گزارش فارس، محمد رضا فرزین رئیس هیات عامل و مدیر عامل صندوق توسعه ملی و سید حسن موسوی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری امروز تفاهم‌نامه‌ای به ارزش 500 میلیون دلار در محل صندوق توسعه ملی امضاء کردند.

مدیرعامل صندوق توسعه ملی افزود: تاکنون 11 بانک کشور به عنوان عامل صندوق توسعه ملی انتخاب شده و 11.5 میلیارد از منابع این صندوق به نفع سرمایه‌گذاران بخش خصوصی کشور مسدود شده است.

وی افزود:‌ تفاهم‌نامه‌ای به مبلغ 500 میلیون دلار بین صندوق توسعه ملی و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منعقد شده که طرح‌های سرمایه‌‌گذار بخش خصوصی و تعاونی در بخش گردشگری و صنایع دستی بتوانند از منابع ارزی صندوق با عاملیت بانک‌های عامل استفاده کنند.

موسوی نیز در این مراسم گفت: ایران با داشتن 7 هزار سال سابقه صنایع دستی توان مناسبی دارد و در حال حاضر کشور جمهوری اسلامی امکان پذیرایی برای 7.5 میلیون گردشگر در سال دارد.

وی افزود:‌ میزان تقاضای سرمایه‌گذاران بخش گردشگری و صنایع دستی در سال حدود 20 میلیارد دلار است که به صورت نیاز ریالی مطرح می‌شود.

وی اظهار امیدواری کرد: در سال جاری بیش از 500 میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی در بخش گردشگری و صنایع دستی و میراث فرهنگی جذب شود.

ارسال نظر

عناوین بیشتر