کد خبر 5667
A

مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: تنها راه تک نرخی‌شدن ارز، آزاد‌کردن آن در بازار است، لذا دولت با آوردن متمم بودجه مشکل قانونی آزاد‌شدن ارز را حل کرده و آن را آزاد کند.

اقتصادآنلاین/گروه اقتصادکلان:

مدیر عامل بانک قرض‌الحسنه مهر ایران گفت: تنها راه تک نرخی‌شدن ارز، آزاد‌کردن آن در بازار است، لذا دولت با آوردن متمم بودجه مشکل قانونی آزاد‌شدن ارز را حل کرده و آن را آزاد کند. مصطفی‌پور، در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هر جا که گلوگاه بازار گرفته شود، در کنار آن یک فضای دو نرخی به وجود می‌آید، لذا لازم است که محدودیت بازار ارز و عرضه‌ی آن به صورت دولتی حذف شود و یک نرخ داشته باشیم. وی افزود: البته امیدواریم با اجرایی‌شدن بورس ارز، این امکان به وجود بیاید که همه افراد جامعه ارز مورد نیاز خود را از بورس تهیه کنند و هر کسی که ارزی ناشی از فعالیت اقتصادی و تولید دارد، در این بازار عرضه کند که قاعدتا در این بازار ارز تک‌نرخی خواهد بود. وی خاطر نشان کرد: بحث آزاد‌شدن نرخ ارز یک بحث اقتصادی و یک بحث قانونی دارد، حال که هفت ماه از سال باقی مانده می‌توان برای حل مساله‌ی قانونی آن تا آخر سال صبر کرد و در بودجه‌ی سال آینده تعیین نرخ مرجع ارز را از بودجه حذف کرد، اما بهترین کار آن است که دولت لایحه‌ی متمم بودجه به مجلس بیاورد و از این طریق مبحث قانونی آزاد‌شدن نرخ ارز را حس کند. وی هم‌چنین اظهار کرد: با آزاد‌شدن نرخ ارز فضای سوء‌استفاده‌ها و رانت‌ها از بین می‌رود و اگر دولت‌ هم بخواهد از بخش‌هایی هم‌چون دارویی و یا تولید‌کنندگان حمایت کند، این بخش‌ها ارز مورد نیاز را از بازار بورس تهیه کنند و دولت هم یارانه‌ی خود را براساس قیمت بازار و آنچه در نظر دارد محاسبه کرده و به بخش حمایتی بدهد.

  • akbar mehrpouya
    0 | 0

    حرف کاملا منطقی ودرستی است وضع همه روشن خواهد شد

  • داداش
    0 | 0

    اگر بهخواهیم مردم در آرامش زندگی کنند وکل تبعیض ورانت از بین برود وفعالیت اقتصادی از نوع فعال گردد.بهترین گزینه مطلب فوق. آزاد سازی ارز میباشد.ولی کسانیکه ذینفع هستند.سنگ اندازی میکنند.آزاد سازی ارز=سعی وکوشش جامعه واقتصاد پویا وهذف تورم به بهانه بالا رفتن دلار وشفافیت کلیه امور اقتصادی

ارسال نظر

عناوین بیشتر