کد خبر 505
A
آخرین اخبار از بازار سکه

احتمالاً فعالان بازار عدم تحویل سکه های پیش فروشی امروز را اینطور برداشت کرده اند که بانک مرکزی در تحویل سکه های پیش فروشی با مشکل مواجه است.

امروز قیمت سکه با وجود ثبات اونس جهانی، با 17000 تومان افزایش به 700000 تومان رسید. این در حالی بود که پیش بینی می شد با آغاز تحویل سکه های پیش فروشی توسط بانک مرکزی، قیمت سکه در بازار با کاهش مواجه شود. خبرها از بازار سکه حاکی از این امر است که امروز تحویل سکه های پیش فروشی در سیستم بانکی با مشکل مواجه شده و همین امر موجب تقویت بیشتر قیمت سکه گردید. احتمالاً فعالان بازار از این امر این برداشت را داشته اند که بانک مرکزی در تحویل سکه های پیش فروشی با مشکل مواجه است.

در این زمینه فارس گزارش داد، علی‌رغم ابلاغ دستورالعمل بانک مرکزی مبنی بر عرضه سکه‌های پیش فروش شده و ابلاغ بانک ملی به شعب موردنظر به دلیل اخلال در سیستم سکه های پیش فروش شده تا کنون عرضه نشده است. یکی از کارمندان یکی از شعب بانک ملی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت:از ابتدای صبح تا کنون هیچگونه سکه‌ای عرضه نشده و دلیل آن اخلال در سیستم بانکی بوده است. وی در پاسخ به این سوال که آیا تا کنون افرادی برای دریافت سکه مراجعه کرده اند گفت:‌بله؛ عده‌ای مراجعه کرده‌اند اما به آنها اعلام کردیم که به دلیل اخلال در سیستم فعلا سکه‌ای عرضه نمی‌شود.

در هیمن رابطه عباس کمره‌ای در گفتگو با فارس با بیان اینکه هنوز آمار دقیقی از میزان سکه‌های عرضه شده در روز اول در دست نیست، اظهار داشت: روز اول ممکن است با مشکلاتی مواجه باشد ولی خوشبختانه امروز کار به خوبی پیش‌ رفت و بانک مرکزی و ملی اطلاع رسانی خوبی داشتند.

وی افزود: در حال حاضر اطلاع دقیقی از میزان سکه‌های پیش فروش شده یا ارائه حواله به متقاضیان وجود ندارد.

عضو هیئت مدیره بانک ملی با تایید ایجاد اخلال در سیستم بانک ملی برای عرضه سکه‌های پیش‌فروش شده گفت: طبیعی است که در رو اول هر کاری اختلال‌هایی ایجاد شود، اما هم‌اکنون روند به صورت طبیعی در حال انجام است و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در روز اول پیش‌فروش سکه در تاریخ 29 آذر سال گذشته کمتر از 100 هزار نفر برای پیش‌فروش ثبت‌نام کردند، گفت: بنابراین انتظار ما در روز اول عرضه سکه‌های پیش‌فروش شده همین میزان بود، اما تاکنون کمتر از تعداد ثبت‌نامی‌ها برای دریافت سکه‌های خود مراجعه کرده‌اند.

کمره‌ای ادامه داد: در 5 روز ابتدای ثبت نام از متقاضیان پیش‌فروش سکه استقبال زیادی نشده بود و با توجه به اینکه برای عرضه سکه‌ها باید حداقل 4 ماه از مدت پیش‌فروش گذشته باشد، در چند روز ابتدایی عرضه سکه در سال جاری تعداد زیادی برای دریافت مراجعه نخواهند کرد.

وی با بیان اینکه در چند روز اول ثبت‌نام‌ها به دلیل عدم اطلاع‌رسانی کافی یا عدم شناخت از این روش، استقبال چندانی نشد، گفت: اما پس از مدتی استقبال خوبی از پیش‌فروش سکه صورت گرفت و 4 میلیون و 100 هزار سکه پیش‌فروش شد.

عضو هئیت مدیره بانک ملی افزود: ممکن است کسانی که برای دریافت سکه‌های پیش فروش شده مراجعه نکرده اند، در رزوهای بعد اقدام کنند که این موجب ازدحام در شعب خواهد شد.

وی تاکید کرد: کسانی که در تاریخ 30 آذر سال گذشته ثبت‌نام‌کرده‌اند باید در تاریخ 30 فروردین و ثبت‌نام‌کنندگان در تاریخ اول دی باید اول اردیبهشت برای دریافت سکه مراجعه کنند زیرا از مدت پیش‌فروش سکه حداقل باید چهار ماه گذشته باشد. به گفته وی، عرضه سکه‌های پیش‌فروش شده مرحله اول طی یک ماه صورت خواهد گرفت.

با توجه به اتفاقات امروز باید منتظر بود و دید که آیا فردا تحویل سکه های پیش فروشی به صورت کامل و بدون نقص صورت می پذیرد. در این صورت می توان انتظار داشت با افزایش عرضه سکه، به مرور قیمت ها در بازار کاهش یابد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر