کد خبر 480
A

سورس، سرمایه دار مشهور آمریکایی تاکید کرد اصرار و پا فشاری آلمان بر اجرای سیاست تثبیت قیمت و سیاستهای کاهش بدهی و هزینه های بودجه موجب بدبختی اروپایی ها شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اینترنتی فرانس پرس جورج سوروس در مصاحبه با نشریه آلمانی ولت سونتاگ تصریح کرد آلمانی ها باید هر چه سریعتر تصمیم بگیرند که آیا یورو را می خواهند یا نه . در صورتی که یورو را می خواهند باید اقدامات موثر و فراگیر بیشتری را انجام دهند . اگر هم یورو را نمی خواهند باید منطقه یورو را ترک کنند .

بر اساس این گزارش وی افزود اگر آلمانی ها بخواهند از منطقه یورو خارج شوند بی شک میزان صادرات آنها به بازارهای جهانی به شدت کاهش خواهد یافت چرا که نرخ ارز جدید آلمان برای دستیابی به ارزش و اعتبار بالا با مشکلات و چالشهای زیادی روبرو خواهد شد .

سوروس در ادامه به شدت از سیاستهای بوندس بانک و دولت آلمان انتقاد کرد و گفت برخی سیاستهای اشتباه بانک مرکزی و دولت آلمان در گذشته موجب تشدید بحران امروز منطقه یورو شده است . پا فشاری آلمان بر سیاست تثبیت قیمتها و سیاستهای ریاضت اقتصادی تاثیر منفی زیادی بر رشد اقتصادی اروپا و منطقه یورو داشته است .

وی در پایان گفت اصرار و پا فشاری آلمان بر اجرای سیاست تثبیت قیمت و سیاستهای کاهش بدهی و هزینه های بودجه موجب بدبختی اروپایی ها شده است . تا کنون کشورهای یونان پرتغال و ایرلند مجبور شده اند برای رهایی از بحران مالی و ورشکستگی ، کمکهای مالی بین المللی دریافت کنند .

ارسال نظر

عناوین بیشتر