کد خبر 477
A

در حالیکه نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز گذشته تصریح کرده بود مذاکرات آتی ایران و ۱+۵ در بغداد، هدیه‌ آمریکا و قدرت‌های جهان به ایران است، رئیس‌جمهور آمریکا تأکید کرد که هیچ امتیاز رایگانی به ایران نداده‌اند.

"باراک اوباما" در اختتامیه نشست آمریکای لاتین در کلمبیا واکنش به اظهارات روز گذشته "بنیامین نتانیاهو" درباره دور جدید مذاکرات ایران و ۱+۵ در بغداد که گفته بود این مذاکرات به ایران زمان بیشتری برای غنی‌سازی بدون بازدارندگی می‌دهد، تصریح کرد که هیچ امتیاز رایگانی به ایران نداده است و هنوز زمان برای دیپلماسی وجود دارد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اوباما با تأکید بر راه‌حل دیپلماتیک برای برنامه هسته‌ای ایران ادامه داد که آمریکا با برگزاری گفت‌وگوهای جدید با ایران که قرار است در بغداد، امتیاز رایگانی به ایران نداده است.

اظهارات اوباما در اختتامیه نشست آمریکای لاتین در کلمبیا یک روز پس از آن اعلام شد که بنیامین نتانیاهو گفته بود که آمریکا و قدرت‌های جهان با توافق برای برگزاری دور بعدی مذاکرات در ماه آتی میلادی در بغداد، به ایران هدیه داده‌اند.

اوباما تصریح کرد: این ایده که ما چیزی از دست داده‌ایم یا اینکه هدیه‌ای به ایران تقدیم شده است به این مفهوم است که ایران چیزی دریافت کرده است. در واقع چیزی که ایران دریافت می‌کند این است که اگر از مذاکرات آتی بهره نبرد، در ماههای آتی متحمل شدیدترین تحریم‌‌ها می‌شود.

علیرغم تمامی همکاری‌های ایران با جامعه بین‌الملل در زمینه برنامه هسته‌ای این کشور، اوباما در یک کنفرانس خبری در کلمبیا درباره مسئله هسته‌ای ایران هشدار داد: زمان در حال گذر است.

مذاکرات ایران و ۱+۵ روز شنبه در استانبول آغاز شد و "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز شنبه و پس از مذاکرات با ایران، گفت‌وگوها را مفید و سازنده توصیف کرد و اعلام کرد که دور جدید مذاکرات روز 23 می [سوم خرداد] در بغداد انجام خواهد شد.

تل‌آویو در حالی از برنامه هسته‌ای ایران انتقاد می‌کند که رژیم صهیونیستی تنها دارنده تسلیحات اتمی در خاورمیانه به شمار می‌آید و این رژیم در زرادخانه‌های خود بیش از 200 کلاهک هسته‌ای دارد.

در حالی که ایران پیمان منع گسترش تسلیحات اتمی را امضا کرده، تل‌آویو از امضای این پیمان همچنان امتناع می‌ورزد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر