کد خبر 471
A

یک نماینده پارلمان سوریه گفت، به دنبال عقب‌نشینی آمریکا از موضع خود و صدور قطعنامه شورای امنیت با موافقت روسیه درباره اعزام ناظران بین‌المللی به سوریه، توطئه کشورهای غربی و عربی ضد دمشق خنثی شد.

به گزارش فارس، «خالد العبود» دبیر مجلس سوریه امروز در مصاحبه با شبکه خبری العالم، اعلام کرد: قطعنامه ای که دیروز (شنبه 26 فروردین) در شورای امنیت تصویب شد، نشان می‌دهد که توطئه کشورهای غربی وعربی برای سرنگونی نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه دیگر اثر ندارد.

دبیر مجلس سوریه تصریح کرد: آمریکا و هم پیمانانش زمانی که دریافتند توطئه‌های آنها ضد سوریه به بن بست رسیده است از موضع خود عقب نشینی کردند.

وی افزود: ائتلاف علیه سوریه همه راه‌ها را علیه این کشور آزمایش کرد و سقف خواسته‌های خود را به سرنگونی نظام بشار اسد رئیس جمهوری سوریه افزایش داد؛ ولی درنهایت به این نتیجه رسید که نمی‌تواند این رویکرد را ادامه دهد و به همین دلیل اکنون به دنبال راهکار است، به ویژه این که آمریکا در آستانه انتخابات قرار دارد.

دبیر مجلس سوریه گفت: دولت اوباما رئیس جمهوری آمریکا که حملات علیه سوریه را رهبری می‌کند، انتظار نداشت که عمر نظام سوریه تا این حد طولانی شود و به همین دلیل انتظار می‌رود که در سال‌های آینده بر روی سناریوهای دیگری برای سوریه و کل منطقه تمرکز کند.

العبود اظهار داشت: مساله خطرناک‌تر در این زمینه، بعد خارجی قضیه است؛ چرا که طرف‌های خارجی درصدد دخالت در اوضاع داخلی سوریه و بر هم زدن وضعیت این کشور هستند.

وی تاکید کرد: درصورتی که همه طرف های خارجی از دخالت در بحران سوریه عقب نشینی کنند، بحران سوریه به سوی حل و فصل نهایی پیش خواهد رفت.

العبود با اشاره به شکست آمریکا برای رسیدن به اهدافش در سوریه تصریح کرد که طرح کوفی عنان نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه براساس واقعیت های موجود در این کشور بوده و راهکاری برای خروج واشنگتن از بن بست در سوریه است.

وی تاکید کرد که بهترین و اصلی ترین تضمین برای حل بحران سوریه، ثبات موضع و پایبندی همه سوری ها اعم از موافقان و مخالفان در زمینه مقابله با توطئه ها و بحران این کشور با همه امکانات و راه های ممکن است.

ارسال نظر

عناوین بیشتر