کد خبر 467
A
فرزین:

سخنگوی ستادطرح تحول اقتصادی تاکیدکرد: نمایندگان مجلس اطمینان داشته باشند که دولت برنامه‌ای برای برداشت از حساب ذخیره ارزی و سایر منابع درآمدی نداشته و ندارد.

به گزارش ایرنا به نقل از خانه ملت،'محمدرضا فرزین' با اشاره به اقدامات دولت برای اجرای فاز دوم هدفمند کردن یارانه‌ها٬ افزود:در صورتی که دولت اقدام به برداشت ازحساب ذخیره ارزی کند بطور حتم نسبت به آن اطلاع‌رسانی خواهد کرد.

فرزین ادامه داد : دستگاه اجرایی برای تأمین منابع فاز دوم طرح هدفمندی یارانه ها مانند فاز اول٬ نظام مشخصی را دنبال می‌کند.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا اجرای فاز دوم طرح هدفمند کردن یارانه‌ها موجب افزایش تورم و گرانی در کشور می‌شود٬ گفت: کشور در فاز اول هدفمندی هم تورم وهم گرانی را به‌علت افزایش قیمت حامل‌های انرژی تجربه کرد.

این مقام مسوول طرح هدفمند کردن یارانه‌ها با اشاره به تأثیر افزایش یارانه نقدی فاز دوم بر میزان گرانی و تورم تصریح کرد : دولت برای تأمین درآمدهدفمندکردن یارانه هاتنها به پرداختی‌های مردم تکیه دارد که این موضوع یک روند دریافت و پرداخت را میان دولت و مردم ایجاد کرده است از این رو تا زمانی که بتوانیم نقدینگی را کنترل کنیم تورم به‌صورت چشمگیر نخواهد بود.

ارسال نظر

عناوین بیشتر