کد خبر 437
A
سخنگوی اشتون:

سخنگوی اشتون فضای حاکم بر مذاکرات مثبت و نتیجه مذاکرات را منوط به روند نشست دانست و در عین حال افزود: اگر نتیجه موفقیت‌آمیز باشد دور بعدی برگزار می‌شود.

سخنگوی اشتون اعلام کرد : هیئت ایرانی فقط درباره برنامه هسته ای صحبت نخواهد کرد. طرف ایرانی قصد دارد در خصوص بهار عربی و مسائل منطقه ای گفت وگو خواهد کرد.

مان همچنین مذاکرات شب گذشته اشتون با جلیلی در کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول را مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش فارس، سخنگوی اشتون در ادامه افزود: امیدوارم هر دو طرف مذاکرات اساسی داشته باشند و دور بعدی مذاکرات به پروسه گفت‌وگوهای امروز بستگی خواهد داشت.

این مقام اروپایی در پاسخ سوال فارس در خصوص برنامه هسته ای نظامی اسرائیل و بمب اتمی این رژیم پاسخ قانع کننده‌ای نداد و گفت: من به اینجا نیامده‌ام که بگویم اسرائیل چه چیزی دارد یا ندارد.

سخنگوی اشتون در ادامه در پاسخ به این سوال خبرنگار فارس که پرسید گروه 1+5 چه گامهای مثبتی در این مذاکرات برداشته است نیز طفره رفت و پاسخی بی ربط داد و گفت: هنوز مسایلی از دور گذشته مذاکرات باقی مانده است. مسایلی وجود دارد که از سوی ایران باید شفاف سازی شود.

در حالیکه ایران به تمام بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه بازرسی از مراکز هسته ای خود را داده است و این روند هنوز ادامه دارد وی مدعی شد که ایران با بازرسی از مراکز تحقیقاتی موافق نیست.

مذاکرات ایران با 1+5 لحظاتی پیش آغاز شده و تا ساعت 13:30 به وقت استانبول ادامه می یابد.

بر اساس این گزارش، طرفین بعد از نوبت اول مذاکرات به طور جداگانه ناهار صرف می‌کنند. پس از صرف ناهار ملاقات های دوجانبه انجام می شود.

در حال حاضر همه طرف ها برای مذاکره با ایران ابراز تمایل کرده‌اند.

بعد از انجام ملاقات های دوجانبه نوبت دوم مذاکرات شروع می شود.

ارسال نظر

عناوین بیشتر