کد خبر 4155
A

صنعت خودرو کشور سالانه 12 هزار میلیارد ریال قطعه از سازندگان داخلی خریداری می‌کند که سهم گروه صنعتی ایران خودرو از این میزان شش هزار میلیارد ریال است.

اقتصادآنلاین/گروه خودرو:

صنعت خودرو کشور سالانه 12 هزار میلیارد ریال قطعه از سازندگان داخلی خریداری می‌کند که سهم گروه صنعتی ایران خودرو از این میزان شش هزار میلیارد ریال است. جواد نجم‌الدین مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، با بیان این مطلب گفت: بیشتر تولید ایران خودرو ساخت داخل است و بخشی از واردات هم اجتناب‌ناپذیر است؛ مثلا فناوری تولید برخی از قطعات مانند سیستم های مغز هوشمند موتور و ترمز ضد قفل و مواردی مانند آن را شرکت‌های معدودی در دنیا در اختیار دارند. وی افزود: هیچ خودروسازی در این زمینه سرمایه‌گذاری نکرده اما امروز باید صنعت خودرو و قطعه‌سازان کشورمان در زمینه دستیابی به فناوری سیستم‌های مذکور سرمایه‌گذاری کنند؛ زیرا تولید صنعت خودروی کشور به حدود دو میلیون دستگاه در سال رسیده است.

به گزارش ایکوپرس، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو اظهار کرد: به طور میانگین صنعت خودرو تنها 20 درصد قطعات مورد نیاز خود را از خارج تامین می‌کند. نجم‌الدین تصریح کرد: در افق 1404 قرار است صنعت خودرو سه میلیون دستگاه خودرو تولید کند که یک میلیون آن هم باید صادر شود. بنابراین همکاری دانشگاه و صنعت در زمینه سیستم‌ها و فناوری‌های نوین قطعات و مجموعه‌های خودرو ضرروی است.مدیرعامل گروه صنعتی ایران‌خودرو، طراحی و توسعه فناوری‌های جدید، کاهش وزن، مصرف سوخت و آلودگی و فناوری نانو را از ارکان اصلی راهبرد طراحی و توسعه محصول در ایران خودرو برشمرد و خاطرنشان کرد: فناوری‌های جدید، استفاده از پلت‌فرم‌های غنی را طی 10 تا 15 سال آینده، امکان‌پذیر می‌کند، در غیر این صورت باید همیشه دنبال خودروسازان جهان بدویم.

ارسال نظر

عناوین بیشتر