کد خبر 4151
A

معاون عمرانی استاندار تهران که پیش‌تر از سفارش استانداری به یک دانشگاه معتبرداخلی برای مطالعه طرح «انتقال پایتخت اداری از تهران» خبر داده بود، روز گذشته اسامی شهرهای نامزد برای پایتخت اداری ایران را اعلام کرد.

اقتصادآنلاین/گروه عمومی:

معاون عمرانی استاندار تهران که پیش‌تر از سفارش استانداری به یک دانشگاه معتبرداخلی برای مطالعه طرح «انتقال پایتخت اداری از تهران» خبر داده بود، روز گذشته اسامی شهرهای نامزد برای پایتخت اداری ایران را اعلام کرد. محمدرضا محمودی درباره جزئیات تشکیل «پایتخت‌اداری» در اطراف تهران گفت: نتایج اولیه این مطالعه بر ایجاد «شهرمجازی» برای پایتخت‌اداری تاکید دارد به شکلی که دستگاه‌های دولتی در محل جدید به صورت الکترونیک فعالیت خواهند کرد.محمودی افزود: با تشکیل پایتخت‌اداری مجازی ممکن است جابه‌جایی جمعیتی از تهران اتفاق نیفتد، اما حتما فعالیت این شهرمجازی به کنترل جمعیت کنونی تهران منجر خواهد شد.معاون عمرانی استاندار تهران تصریح کرد: شهر آفتاب، شهر جدید پرند و شهر جدید پردیس به عنوان مناطق نامزد برای تشکیل پایتخت‌اداری مطرح هستند، اما چون هنوز مطالعه طرح به پایان نرسیده، محل نهایی برای ایجاد پایتخت‌اداری مشخص نشده است. به گزارش دنیای اقتصاد، محمودی با اشاره به اینکه در پردیس و پرند مقدمات انتقال یک‌میلیون نفر از جمعیت ساکن فعلی تهران به پایان رسیده است، گفت: الان در هر یک از این دو شهرجدید حدود 70 هزار نفر ساکن هستند، اما در هر یک از این دو منطقه 100 هزار واحد مسکونی‌مهر در حال ساخت است که همه این واحدها توسط ساکنان فعلی تهران ‌پیش‌خرید شده‌اند به‌طوری که ظرف یک‌سال آینده 500 هزار نفر به پردیس و 500 هزار نفر به پرند منتقل می‌شوند. معاون عمرانی استاندار تهران تاکید کرد: استقبال سکونتی از شهرهای جدید پرند و پردیس باعث شده برای تشکیل پایتخت‌اداری در اطراف تهران، مطالعه روی این دو منطقه در اولویت قرار بگیرد.

 • سید حسین فارغ
  0 | 0

  بجای دعوا سر شهر پایتخت آینده باید به فکر ساخت یک پایتخت جدید در محله خوش آب و هوا بود چون اینطور میتوانند زمینهای پایتخت جدید را به مردم بفروشد و درآمد وحشتناکی کسب کند به اضافه7-8-10 مزیت دیگر.

 • سارا
  0 | 0

  با سلام به نظر من شهر جدید هشتگرد بهترین گزینه است چون هم دارای آب وهوای خوب یاست هم فاصله کافی از پایتخت را دارد هم از نظر تامین
  اب مانند پرند مشکلی ندارد هم مترو دارد وهم میتواند از امکانات شهر کرج مانند فرودگاه وغیره استفاده کند وهم فاصله معقولی با تهران دارد(65 کیلومتر) نه پرند وپردیس که چسبیده به تهران وبعد از 10 سال دوباره مشکلات کنونی را به همراه دارد

ارسال نظر

عناوین بیشتر