کد خبر 410
A
احمدی نژاد در میناب:

رئیس جمهور در آستانه دور جدید مذاکرات ایران و 1+5 که قرار است شنبه آینده در استانبول آغاز شود، با بیان اینکه مدعیان دموکراسی تعهداتشان را زیر پا گذاشته اند، تأکید کرد: ملت ایران تحت هرگونه فشار، سرسوزنی از حقوق اساسی خود عقب نشینی نخواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود احمدی نژاد بعدازظهر پنجشنبه در جمع پرشور مردم شهرستان میناب با بیان اینکه ملت ایران بر عهد خود مبنی بر استقرار عدالت، پیشرفت و عزت خواهی، مقابله با مستکبران، دفاع از مظلومان و حفظ عزت اسلام و ایران و پایبندی بر حقیقت و پاکی وفادار است، خطاب به دشمنان و بدخواهان ملت ایران گفت: اگر از مسیری که در پیش گرفته اید بازنگردید و ادبیات خود را تغییر ندهید بدانید ملت ایران تحت هر فشاری سرسوزنی از حقوق اساسی خود عقب نشینی نخواهد کرد.

احمدی نژاد خطاب به مستکبران گفت: به شما توصیه می کنم به راه خدا بازگردید چرا که این کار به نفع شما و نسل آینده شما خواهد بود.

وی با بیان اینکه راه رسیدن به قله های کمال و سعادت، وفای به عهد است، گفت: سلامت، امنیت، پیشرفت، ‌آرامش و رفاه ، تنها در مسیر عبادت خدای متعال و وفای به عهد تحقق یافتنی است و انسانهایی که در وفای به عهد صادق هستند، عزتمند و کمال یافته خواهند شد.

رئیس جمهور با بیان اینکه دشمنان ملت ایران از عهدشکن ترین انسان های جهان هستند، گفت: به فضل الهی در آینده فهرستی از عهدشکنی های آنان را برای ملت ها اعلام خواهم کرد تا همه جهان بدانند مدعیان دمکراسی و حقوق بشر چگونه تعهدات خود را زیر پا می گذارند.

وی با تاکید بر اینکه امروز ملت ایران به واسطه پایبندی و ایستادگی بر حقیقت، پاکی، عزت خواهی و وفای به عهد، سربلندترین ملت های عالم است، اظهار داشت: مشکلات جامعه بشری از ناحیه کسانی است که تنها از شیطان تبعیت می کنند و بر مراکز قدرت و ثروت عالم تسلط دارند و به جای پافشاری بر محبت، عدالت و خدمت صادقانه به مردم، تنها به فکر منافع شخصی خود هستند تا جایی که حاضرند ملت ها و ثروت آنان را برای تبعیت از نفس خود و شیطان مورد هجمه قرار داده و نابود کنند.

رئیس جمهور در ادامه با اشاره به 3 سفر گذشته هیئت دولت و مصوبات آن برای شهرستان میناب و ضمن اعلام نارضایتی از اجرای این مصوبات، گفت: امروز در کشور منابع مالی و امکانات و نیروی انسانی کافی وجود دارد و ما تنها نیازمند همت ، عزم و اراده برای پیشبرد امور کشور هستیم.

فرمانداری ویژه میناب

وی عنوان کرد: به دلیل حساسیت این شهرستان میناب دارای فرمانداری ویژه خواهد شد.

وی در مورد وضعیت کشاورزان مینابی و بیماری جاروک جادوگر در باغات لیمو ترش افزود: دولت بودجه ای را برای بخشیدگی جرائم اختصاص خواهد داد همچنین مهلت پرداخت برای کشاورزان در نظر گرفته خواهد شد.

اعطای شش هزار و 600 میلیارد تومان به بانک کشاورزی

رئیس جمهور از تخصیص شش هزار و 600 میلیارد تومان به بانک کشاورزی جهت اعطای تسهیلات به جوانان خبر داد و بیان داشت: به زودی سهمیه بانکهای کشاورزی در سطح استانها و شهرستانها مشخص و ابلاغ خواهد شد.

ارسال نظر

عناوین بیشتر