کد خبر 38535
A

رئیس جمهور اسبق آمریکا و کمیته آیپک (قدرتمندترین لابی یهودیان در واشنگتن) با اعمال تحریم های جدید علیه ایران در زمان انجام مذاکرات کشورهای 1+5 با تهران مخالفت کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، پولیتیکو با اشاره به مخالفت "بیل کلینتون" و آیپک با وارد کردن فشارهای جدید به ایران می نویسد : تلاش های کاخ سفید برای به تعویق انداختن رای گیری در کنگره در مورد تحریم های جدید ایران در این هفته به موجب درخواست بیل کلینتون و آیپک برای خودداری از تصویب تحریم های جدید علیه تهران، به یک موفقیت بزرگ رسید. به نوشته پولیتیکو، کلینتون و کمیته روابط عمومی آمریکا-اسرائیل (آیپک) به طور مشترک از موضع "باراک اوباما" رئیس جمهور آمریکا، در مورد مذاکرات هسته ای با ایران حمایت کرده و مخالفت خود را با اعمال فشارهای جدید بر تهران در زمان انجام مذاکرات اعلام کردند. پیش از بیل کلینتون، "هیلاری کلینتون" وزیر امور خارجه سابق آمریکا، نیز با اعمال فشارهای جدید بر ایران مخالفت کرده بود. کاخ سفید از مدتها قبل به کنگره آمریکا هشدار داده که در شرایط فعلی اعمال هر گونه تحریم جدید علیه ایران به معنای شکست توافقنامه هسته ای ژنو خواهد بود. در همین رابطه، باراک اوباما شخصا و همچنین "جان کری" وزیر امور خارجه این کشور، بارها در مورد عواقب اعمال تحریم های جدید علیه ایران هشدار داده اند. از چند روز دیگر دور جدید مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای 1+5 برای رسیدن به توافق نهایی در خصوص موضوع هسته ای ایران آغاز می شود. بر اساس توافقنامه هسته ای ژنو، در طول انجام این مذاکرات اعمال هر گونه فشار جدیدی از سوی آمریکا و اروپا بر ایران ممنوع است.
 • ناشناس
  0 | 0

  یهودی ها هم دلشون به حال مردم ایران سوخته ولی اعراب بشکن میزنن. راستی سفر حج چنده الان ؟

 • ناشناس
  0 | 0

  داداش جان این تقصیر اعراب نیست.مقصر مائیم که این همه نیازمند دور و برمون باید پولمون بره تو جیب اعراب

 • محمد
  0 | 0

  واقعا آمریکایی ها موضعشون مشخص نیست
  همین دیروز وزارت خزانه داریش یک عالمه شرکت رو تحریم کرد.
  داره نیش می زنه

 • ضدبورس
  0 | 0

  دولت اوباما روز گذشته بیش از چند ده شرکت و شخص حقیقی را در هشت کشور مختلف به دلیل و اتهام تخلف از قانون تحریم های ایران مورد مجازات و تحریم قرار داد. این اقدام دولت اوباما را به عنوان وسیع ترین و گسترده ترین اقدامات تنبیهی علیه ایران بعد از مذاکرات هسته ای و حصول توافق موقت باید در نظر آورد.

  به گزارش «تابناک» گفته میشود این سری از تنبیهات و تحریم های جدید که از سوی وزارت خزانه داری آمریکا اعلام شده است و بر آنها نظارت میشود، بخشی به این دلیل است که یک پیام مهم را منتقل کند و آن اینکه ایالات متحده در حال کاهش فشار اقتصادی از روی ایران نیست.

 • ناشناس
  0 | 0

  اینقدرساده لوح نباشید این خبیثهاهمه تلاششون رو متمرکز کردن برای مذاکرات اصلی و از همین حالا دارن میگن ایران باید ازبرنامه اتمی اش کلا صرفنظر کنه

ارسال نظر

عناوین بیشتر