کد خبر 38531
A

گروه صنعتی ایران خودرو در راستای سیاست های اصل 44 قانون اساسی و رویکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت،مجموعه تولیدی در حال تکمیل خود در استان سمنان را به بخش خصوصی واگذار کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو نیز در این جلسه گفت: یکی از سیاست های مهم دولت تدبیر توجه به بخش تولید و واگذاری امور اقتصادی به مردم است. هاشم یکه زارع متذکر شد: پیرو سیاست های کلی نظام در خصوص واگذاری امور به بخش خصوصی از مدتی قبل مذاکره برای واگذاری مجموعه تولیدی سمنان را آغاز کردیم که این مذاکره ها منجر به توافق های نهایی و انعقاد قرارداد شد. وی افزود: مالکان جدید مجموعه تولیدی سمنان تاکنون در خصوص واردات خودرو فعال بوده و این اتفاق خوبی است که تصمیم گرفته اند وارد عرصه تولید شوند. این اتفاق خوب را باید به وزارت صنعت، معدن و تجارت تبریک گفت. یکه زارع با بیان اینکه سرمایه گذاران بخش خصوصی که با خرید مجموعه سمنان وارد عرصه تولید شده اند از این به بعد رقیب ما به شمار می آیند، افزود: ما از داشتن رقیب خوب لذت می بریم و حتی اعلام می کنیم که آمادگی هر نوع حمایت و کمک به این رقیبی که بتواند به صنعت و تولید کشور کمک کند را نیز داریم. رئیس هیات مدیره گروه صنعتی ایران خودرو نیز در جلسه واگذاری مجموعه تولیدی سمنان به بخش خصوصی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید و وزارت صنعت، معدن و تجارت بر روی فعال کردن ظرفیت های اقتصادی و صنعتی کشور تاکید ویژه ای دارند و در این راستا یکی از محورهای اصلی را واگذاری امور به بخش خصوصی قرار داده اند. محسن صالحی نیا افزود: امیدواریم فعالان بخش خصوصی که گام در صنعت خودرو گذاشته اند بتوانند علاوه بر تولید محصولات کیفی در زمینه های مختلف از جمله فروش و خدمات پس از فروش نیز گام های موثری بردارند و به افزایش فضای رقابتی در کشور کمک کنند. وی ادامه داد: مالکان جدید مجموعه تولیدی سمنان سابقه حضور چندین ساله در عرصه خودرو را داشته اند و این اطمینان وجود دارد که براساس این تجارب فعالیت های تولیدی و توسعه ای مطلوبی داشته باشند. وزارت صنعت، معدن و تجارت و گروه صنعتی ایران خودرو نیز آمادگی هر نوع کمک، همکاری و حمایت از همکاران جدید بخش خصوصی را دارند. کارخانه ایران خودرو در شهرک صنعتی سمنان در زمینی به مساحت بیش از 50 هکتار جنب منطقه ویژه اقتصادی سمنان واقع شده است. عملیات راه‌اندازی خط تولید محصولات ایران‌خودرو سمنان با ظرفیت سالانه 120هزار دستگاه سالیانه در سال 1389 آغاز شد. فاز نخست این پروژه شامل سالن های مونتاژ، تکمیل کاری ،انبار قطعات تولیدی و ساختمان های جنبی و تاسیسات زیر بنایی مورد نیاز بوده که اجرا شده است.
 • بنده خدا
  0 | 0

  می شه اسم این مالکان باتجربه صنعت خودرو که این بخش رو لطف کردن خریدن ببرین.تو این بیست ساله اخیر که تجربه خوبی از این بابت نداشتیم اینو هم بعید می دونم.

 • ناشناس
  0 | 0

  به بخش خصوصی واگذار کردن ولی چه فایده اونا هم باید همون گاری ها رو تو لید کنن تازه با همون قیمت. اگه بخش خصوصی ما میتونست هرخودرویی با قیمت رقابتی تولید کنه وضع ما خیلی بهتر بود. تا الان خودرو سازهای دولتی ماگاری به قیمت خودرو میفروختن بعد ازخصوصی سازی حق دلالی میگیرن. تواین مملکت فقط دلال بازی داره رونق پیدا میکنه. البته اینم یه نوع کسب و کاره دیگه. نکنه منظور دولت از رونق کسب و کار همین باشه؟؟؟؟.......

 • برزین
  0 | 0

  برادران گرامی
  مالکین محترم شرکتهای هیوندایی ، کیا و جیلی و ...

ارسال نظر

عناوین بیشتر