کد خبر 337
A
۱۵ نماینده در نامه ای به لاریجانی خواستار شدند:

15 نماینده مجلس در نامه‌ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی از وی خواستند محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور را برای ارائه توضیحات و شفاف‌سازی درباره اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها دعوت کند.

خبرگزاری فارس: دعوت احمدی‌نژاد به مجلس / ضرورت هماهنگی کامل در گام دوم هدفمندی یارانه‌ها

متن کامل این نامه به شرح ذیل است:

برادر ارجمند جناب آقای دکتر لاریجانی

رئیس محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم؛

اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به دلیل آثار مهم اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی آن مهمترین و اصلی‌ترین دستور کار دولت و مجلس هشتم بوده و خواهد بود.

گذشت پانزده ماه از اجرای این قانون و فرصت باقیمانده تا پایان خردادماه سال جاری برای آغاز فاز دوم آن (طبق اجازه هزینه کرد بودجه در دو ماه اول سال جاری مصوب 21 اسفند 90) فرصت مغتنمی است برای تعامل دولت و مجلس.

با ارزیابی نقاط قوت و ضعف اجرای مرحله اول، می‌توان چنان تدبیر کرد که اجرای مرحله دوم به نحوی صورت گیرد تا از فشار گرانی بر گرده مردم، به ویژه مستضعفان بکاهد، همچنین امر معقول حمایت از تولید را جان تازه‌ای ببخشد.

اهمیت پشتیبانی از تولید وقتی بیشتر می‌شود که به خاطر داشته باشیم مقام معظم رهبری، امسال را سال «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» نامیدند. بدین ترتیب منافع قانون مهم مورد بحث افزون شده و هزینه‌هایش کاهش می‌یابد.

با توجه به مراتب فوق، ما امضاکنندگان زیر تقاضا داریم به استناد جواز مذکور در بند 8ماده 23 و تبصره 1 ماده 64 قانون آئین‌نامه داخلی، طی روزهای آینده، رئیس‌جمهور محترم و وزرای ذیربط به جلسه علنی رسمی مجلس دعوت شوند تا پس از استماع نظرات دولت و نمایندگان، گام دوم اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها با همکاری و هماهنگی کامل برداشته شود.

محورهایی که می‌تواند در این جلسه مشترک به بحث و گفت‌وگو گذاشته شود عبارت از:

1-آسیب‌شناسی مرحله اول اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها

2-برنامه‌های دولت برای چگونگی اجرای مرحله دوم این قانون

3-چگونگی حمایت از بخش تولید

4-چگونگی کنترل گرانی‌های اخیر

5-منابع تأمین مالی اجرای قانون

ناگفته پیداست که لازمه موفقیت این قانون ملی، عزم عمومی به ویژه تلاش مشترک دولت و مجلس است و اقدامات یکسویه به اجرای آن آسیب می‌رسد.

به گزارش فارس، الیاس نادران‌، احمد توکلی، حسین فدایی، حسین نجابت، پرویز سروری، امین‌حسین رحیمی، محمدرضا آشتیانی، محمد دهقان، جعفر قادری، غلامرضا مصباحی‌مقدم، علیرضا زاکانی، حمید سعادت، سیدحسین ذوالانوار، زهره الهیان و سیدعلیرضا مرندی، این نامه را امضا کرده‌اند.

ارسال نظر

عناوین بیشتر