کد خبر 331
A
وزیر نفت خبر داد

وزیر نفت با اشاره به عدم فروش نفت به چند کشور اروپایی گفت: هم‌اکنون نفت ایران به کشور یونان نیز صادر نمی‌شود.

خبرگزاری فارس: صادرات نفت ایران به یونان متوقف شد

رستم قاسمی صبح امروز در حاشیه افتتاح واحد بوتن وان مجتمع پتروشیمی جم در جمع خبرنگاران گفت:‌ این واحدی که امروز در پتروشیمی جم افتتاح شد،موجب اشتغال‌زایی برای منطقه عسلویه و به طور کلی برای مردم کشور می‌شود و به طور کلی صنعت پتروشیمی دراین زمینه پیش قدم است.

به گزارش خبرگزاری فارس ، وزیر نفت ادامه داد:‌ پتروشیمی صنعت بسیار مهمی است که در ایران به لحاظ ازدیاد خوراک می‌تواند بیش از این توسعه پیداکند.

وی ادامه داد: یکی از محورهای مهم که در دستور کار دولت است، توسعه این صنعت در بخش‌های مختلف پایین‌دستی و میان‌دستی است که حرکت‌های خوبی نیز در سال جاری و سال گذشته داشته است.

قاسمی بااشاره به اینکه قصد داریم توسعه صنعت پتروشیمی را تنها توسط بخش خصوصی انجام دهیم اظهار داشت:‌ به زودی همه مجموعه پتروشیمی را به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم و از این طریق توسعه این صنعت را در صنایع پایین دستی و میان دستی اجرایی خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه تحریم‌های اروپا علیه نفت ایران سالهای زیادی است که اجرا می‌شود خاطرنشان کرد: اما خوشبختانه این تحریم‌ها بر صنعت نفت ایران کمترین اثر را داشته و نتوانسته جلوی پیشرفت و اقتدار صنعت نفت را بگیرد.

قاسمی در پایان با اشاره به عدم فروش نفت به چند کشور اروپایی گفت: هم‌اکنون نفت ایران به کشور یونان نیز صادر نمی‌شود.

ارسال نظر

عناوین بیشتر