کد خبر 32898
A
واکنش بازار سهام به توافق ایران و ۱+۵

به گزارش اقتصاد آنلاین در پی اعلام توافق هسته ای ایران و 6 قدرت بزرگ جهان، شاخص ها در بازار سهام از دقایق آغازین معاملات امروز سیری صعودی در پیش گرفته است.

شاخص کل بورس در آخرین دقایق ساعات کاری امروز از عدد 80 هزار واحد عبور کرد و بازدهی 110 درصدی را نصیب سهام داران کرد.معاملات بر روی نمادهای فارس، تاپیکو، پارسان، فملی و وغدیر موجب رشد شاخص و عبور آن از عدد 80 هزار واحد شد.

بر اساس این گزارش، امروز شاخص با هزار و 147 واحد رشد به عدد 80 هزار و 22 واحد رسید. شاخص بورس ابتدای امسال را از عدد 38 هزار و 40 واحد آغاز کرد و امروز با رسیدن به ارقام بالای 80 هزار واحد، بازدهی بازار سهام را از ابتدای سال به بیش از 110 درصد رساند.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، آنچه در پی می آید جدول تغییرات شاخص بورس طی روز جاری و مقایسه آن با آخرین نوسانات شاخص در روز شنبه و نمودار تغییرات یک ماهه شاخص اصلی بازار سهام است؛

بازار سهام

بورس

مقدار

بیشترین

کمترین

تغییر

درصد

شاخص کل

۷۹۶۹۹.۷

۷۹۶۹۹.۷

۷۹۴۰۱.۴

۸۲۵.۲

۱.۰۵

30 شرکت

۳۸۵۲.۶ ۳۸۵۲.۶ ۳۸۳۳.۹ ۴۲.۸ ۱.۱۲

آزادشناور

۹۱۴۹۲.۶

۹۱۴۹۲.۶

۹۱۰۴۶.۲ ۱۰۹۲.۴ ۱.۲۱

بازاراول

۵۹۱۵۲.۶

۵۹۱۵۲.۶

۵۸۸۷۲.۶

۶۹۴.۸

۱.۱۹

بازاردوم

۱۵۳۵۷۸.۴

۱۵۳۵۷۸.۴

۱۵۳۱۹۶

۱۱۴۸.۴

۰.۷۵

صنعت

۶۷۱۹۹.۱

۶۷۱۹۹.۱

۶۷۰۸۶.۲

۵۸۲.۱

۰.۸۷

  • ارسطو
    0 | 0

    دنیای اقتصاد- بررسی روند تغییرات شاخص‌های مهم بورس‌های معتبر جهان حکایت از آن دارد که این تنها بورس تهران نیست که هوایی بهاری را در آخرین روزهای فصل پاییز پشت سر می‌گذارد، بلکه بازار سرمایه بسیاری از کشورهای بزرگ و بورس‌های توسعه‌یافته دنیا نیز رکوردهای تاریخی را از خود به ثبت رسانده‌اند که از آن جمله می‌توان به بالاترین رقم شاخص‌های سهام در آمریکا و اروپا اشاره کرد. بررسی این روند و دلایل ثبت چنین رشدهایی در اقتصادهای جهان حکایت از آن دارد که برخلاف ظاهر امر، نشانه‌هایی از بروز پیامدهای بحران‌ساز در اقتصاد جهان مشهود است.

  • شاهین
    0 | 0

    بورس میره تا رکورد 90 هزار واحدی خود را تا 2 هفته آینده ثبت کند .

ارسال نظر

عناوین بیشتر