{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 32299

ستون امروز نبض بازار به معرفی تعدادی واحد مسکونی متراژ کوچک با عنوان «ارزان‌های بازار اجاره مسکن» پرداخته است البته ...

کاربرد واژه «ارزان» برای این دسته از واحدهای مسکونی، به معنی تایید نرخ‌های ارزنده نیست بلکه هدف معرفی کمترین نرخ‌های پیشنهادی در بازار اجاره است. روز گذشته یک واحد مسکونی 40 متری نوساز در خیابان سلیمانی واقع در میدان قزوین با شرایط رهن کامل 20 میلیون تومان به بازار اجاره عرضه شد. علاوه براین مالکی عنوان کرده است: در خیابان امیریه در محدوده خیابان ولیعصر جنوبی واحد خود را به متراژ 38 متر مربع به همراه انباری به شرط دریافت 20 میلیون تومان رهن به متقاضی تحویل می‌دهد. این دو واحد مسکونی، نمونه‌هایی از ارزان‌ترین فایل‌های اجاره دیروز از بابت مبلغ رهن هستند؛ چراکه فایل دیگری به شرط رهن کامل کمتر از 20 میلیون تومان به بازار عرضه نشده بود. همچنین روز گذشته ارزان ترین اجاره ماهانه مربوط به اجاره بهای یک واحد مسکونی 35 متری در میدان امام حسین(ع) بود. نرخ اجاره این واحد 20 میلیون تومان ودیعه به اضافه 150 هزار تومان اجاره ماهانه است. از سوی دیگر دیروز ارزان ترین مبلغ ودیعه به واحدی به متراژ 50 متر مربع در خیابان رسالت تعلق داشت؛ زیرا اجاره بهای واحد مذکور، 5 میلیون تومان ودیعه به همراه 600 هزار تومان اجاره ماهانه بود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  انشالله با کاهش قیمت خرید مسکن در سال اینده رهن واجاره هم متناسب با ان کاهش می یابد.تورم نقطه به نقطه هم در حال کاهش است

 • ارسطو
  ۰ ۰

  شناسه 54828>هه

 • کارمند بانک ملت
  ۰ ۰

  یک خبر داغ و فوری توجه فرمایید: سقف وام مسکن کارکنان بانک ها از 50 به 100 ملیون تومان افزایش یافت. بزودی 200000 کارمند بانک های ( ملی،سپه،مسکن،کشاورزی،توسعه صادرات،صنعت و معدن، توسعه تعاون و ار همه مهمتر ملت و رفاه و صادرات و تجارت) وارد بازار خرید و تبدیل احسن می شوند. متوهمین کاهش قیمت مسکن مراقب کلاه خودتان باشید باد نبره

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با توجه به میانگین فصلی دوران رونق و رکود در بازار مسکن تهران، به نظر می‌رسد که با فرض در نظر گرفتن شرایط فعلی بازار مسکن و قرارگیری آن در چرخه رکود، عوامل اقتصادی محرک برای آغاز دوران رونق بعدی آماده باشد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در روزهای اخیر، دولتمردان تلاش جدی برای تغییر و دستکاری مسیر بازار مسکن از طریق ارائه طرح‌های متفاوت مانند مسکن اجتماعی، وام 6 برابر ودیعه مسکن و حمایت از افزایش اشتغال در بخش مسکن و....... داشته اند. اما آنچه که از سیاست‌ها بر می‌آید، عموم این راهکارها به افزایش نقدینگی و افزایش تقاضا خواهد انجامید که این امر خود موجب آغاز دوران رونق بعدی بازار مسکن در آینده نزدیک خواهدشد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  براساس آخرین آمار مرکز آمار ایران، عمده گروه‌های مصالح ساختمانی در نیمه اول سال 92 با افزایش نرخ رشد قیمت روبرو بوده اند که در نتیجه باعث افزایش قیمت تمام شده (و در نهایت با احتساب سود مورد نظر مالک از سرمایه‌گذاری در این بازار) و به تبع آن افزایش قیمت عرضه مسکن خواهد شد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  در روزهای اخیر نیز یک عضو کمیسیون عمران مجلس اعلام کرد که در صورت عدم تولید 2 میلیون واحد مسکونی در سال، قیمت‌ها افزایش خواهد یافت که نشان از کمبود واحدهای مسکونی برای عرضه در بازار همزمان با افزایش تقاضا دارد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یک چیزی رو از قدیم بزرگترهای هممون گفتن. این بوده که ملک هیچ وقت توی هر دوره ای پایین نیومده شاید به رکود بخوره وشایدم مقطعی پایین بیاد ولی در نهایت صعود خواهد داشت اگه یک بازگشت به تمام دولتهای قبلی بزنیم در تمام دوره ها قیمت بالا رفته اما پایین نیامده. نمیخواد جای دوری برین همین خونه ای که الان نشستین چند خریدن یا چند خریدین الان چنده؟.اینم یک امر طبیعیه چون روز به روز زمین کم خواهد شدوتقاضا زیاد.یک نگاه به دورواطراف محل خودمون بندازیم تا چند سال پیش زمینهای خالی وخونه های کلنگی چقدر بودن حالا در چه حالندوکسی نمیتونه منکر این تحولات بشه.حالا میزان تورم و گرانی ها وخیلی چیزهای دیگه که همه میدونیم را بزاریم روی هم بازهم صعود قیمت مسکن خواهیم داشت.دیرو زود داره ولی سوخت وسوز نداره.در نهایت اینو به عنوان یک برادر کوچکتر بگم که اگه قصد خرید ملک دارید به هرنحوی{وام ..قرض..یا....} وباهر اندازه ای که توان دارید خرید کنید.منفعت خواهید کرد.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگر قدرت خریدشو دارید الان بخرید به فردا نسپارید الان کیس مناسب و انتخاب زیاده اگه کمکی بازار داغ بشه این بنگاهیای دلال و مشاوران املاک بیسواد جواب سلامتم نمیدن ولی الان جلوت دولا میشن وچای هم بهت میدن. من یک سال پیش نخریدم الان پولم نصف شد رفتم ی چیز گرفتم فقط اسمش خونست ولی بازم بهتر از پوله تو بانکه.

 • تولید کننده مسکن
  ۰ ۰

  بنده بعنوان کارشناس ارشد عمران که بمدت 10 سال است علاوه بر سایر پروژه های اجرایی، کار تولید مسکن را نیز انجام میدهم به شخصه شاهد گرانتر شدن قیمت مصالح ساختمانی به نسبت سال قبل در همین موقع هستم و همچنین تعرفه های خدمات و عوارض شهرداری و نظام مهندسی هم افزایش داشته اند. قیمت مسکن و زمین هم انصافا کاهش چشمگیری نداشته و فقط پول لازمها (آنهم با ضرر) حاضر به فروش ملکشان هستند. به همین خاطر (رکود + وجود افراد پول لازم) هم اکنون بهترین زمان ممکن برای خرید ملک از این افراد پول لازم است. مطمئنا دوباره و همانند چند دهه قبل، افزایشها ادامه دار خواهد شد. دوستان بیایید سر خودمان کلاه نگذاریم؛ وقتی تورم بالای 40 درصد است (آنهم با آمار کذایی بانک مرکزی) و وقتی میدانیم که حداقل در چهار دهه گذشته اگر ارزانی هم داشته ایم به نسبت گرانیها 10 به 100 بوده، توقع کاهش چشمگیر قیمتها رویایی بیش نیست. البته نباید این را هم از یاد برد که قدرت خرید قشر متوسط به پایین، بسیار کاهش یافته ولی چون در اقتصاد بیمار ما ملاک افزایشها صرفا عرضه و تقاضا نیست و از سوی دیگر نقدینگی بسیار زیادی در دست مردم (قشر متوسط به بالا) قرار دارد، هر آن احتمال بروز گرانی بیشتر وجود دارد و تا زمانی که دولت نتواند اعتماد مردم را جلب کند و این نقدینگی را جمع آوری نموده و صرف کارهای عمرانی و تولیدی کند، درب کماکان بر همان پاشنه قدیم گرانی و تورم خواهد چرخید. ضمنا بدانید که بخش مسکن بخاطر تولیدی بودنش و نقش بسزایش در اشتغال زایی و درآمد زایی برای دولت و ایجاد رونق اقتصادی، قطعاً از حمایت دولتی در جهت رونق برخوردار خواهد شد و با عنایت به این و اینکه نیاز به سالی 2 میلیون واحد مسکونی در کشور است، این بازار هیچگاه ضرر ده نخواهد بود.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قیمت مسکن اکنون تثبیت شده و بااستمرار گرانی هاوافزایش هزینه های تولید مسکن وادامه رشدتورم ورشد نقدینگی از نیمه پاییز امسال شاهدجبران عقب افتادگی قیمت آپارتمان در تهران و افزایش مستمرقیمت (تا بهار سال 93 ) بویژه در مرکز و جنوب شهرخواهیم بود..

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من واقعا از خوش خیالی مردم تعجب میکنم. امسال که اینقدر بحث حباب مطرح شد و شایعات حبابی زیادی هم درست شد مسئولان محترم چه گام های عملی برای کاهش قیمت مسکن برداشتن؟ *هزینه شهرداری پایین اومد ؟ *هزینه انشعابات آب برق و.. ارزون شد؟ *قیمت مصالح ساختمانی پایین اومد ؟ *آهن ارزون شد ؟ *دستمزد کارگر اومد پایین ؟ هیچ کدوم اتفاق نیافتاد.تنها چیزی که باعث اندکی کاهش شد یه سری مردم پول لازم هستن که قیمت رو مثل من کمی آوردن پایین. حالا پیش بینی آینده : تداوم گرانی ها واجرای فاز دوم هدفمندی و گرانی حاملهای انرژی = گرانی تمامی مصالح ساختمانی وافزایش دستمزد کارگران به اندازه تورم وبا توجه به رکود در بازار انباشته شدن تقاضا. با توجه به رکود وکاهش شدید ساخت و ساز نتجه : انفجار دوباره قیمت و روز از نو روزی از نو حالا هی شما نخر - بگو میاد پایین. شما گه پول داری میخوای خونه بخری و به این خیال که قیمت ها میاد پایین که بخری کمی خوش خیالی هست. اگه به اندازه کافی نداری بهتره کمی انتظارات رو پایین آورد و تا دیر نشده و ارزش پولت به اندازه رهن خونه نزول نکرده بهتره بری یه مسکن کوچکتر بخری که حداقل پولت رو از دست ندی جانم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  گرانی قیمت زمین و مصالح و دستمزد= ساخت وسازکم=انباشت تقاضا=افزایش قیمت .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  . بهترین زمان برای خریداران واقعی مسکن است.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  صرفا و فقط جو روانی ناشی از انتخاب آقای روحانی باعث رکود شده و این کاهش اندک قیمت مسکن با هیچگونه تصمیم گیری درست اقتصادی پشتیبانی نشده است فلذا این کاهش صرفا" روانی بوده و در صورتیکه اتفاقات واقعی خوب در اقتصاد ما رخ ندهد، دوباره شاهد افزایش همه قیمتها از جمله مسکن خواهیم بود.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مشاورین املاک( بنگاهی و دلالی مسکن) واقعا" یکی از شغل های بدون ضابطه و کم مسئولیت را درجامعه دارند که فایده چندانی هم به حال اقتصاد جامعه ندارد. بدون احراز صلاحیت و با میانگین تحصیلات کم و اطلاعات حرقه ای پایین کاری کارشناسی و یا مشاوره و خدمات درست و حسابی هم که انجام نمیدهند و عملا" نظارتی هم بر کارشان نیست و فقط اطلاعات را از فروشنده و خریدار دریافت و ملک و آپارتمان رادست به دست میکنند و با کمترین فعالیت وکمترین مسئولیت پذیری پول زیادی از آنان می گیرند و تو هر کوچه و گذری هم بدون ضابطه چند تا یی هستند. در واقع بیشتربنگاه های املاک اضافی هستند و همین ها فریبکارانه و بر حسب شرایط برای کسب درآمد بیشتربا اطلاعات نادرست خود به کاهش یاافزایش غیر معمول قیمت مسکن دامن میزنند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مشاور املاک = دلال مسکن = بنگاهی

 • ناشناس
  ۰ ۰

  برخی از بنگاهداران املاک (مشاوران املاک = دلالان مسکن) درهمراهی با رئیس اتحادیه بدلیل تداوم موج گرانی هاوکسادی کار خود, وچون نمی توانندباگرانی زمین و هزینه های بالای ساخت سازندگان رابرای فروش قانع کنند,به منظور افزایش حجم معاملات وبالا بردن درآمد خود به فریب کاری و دروغگویی متوسل میشوند, آنهاباشایعه جعلی کاهش قیمت می خواهندفروشندگان ناآگاه و پول لازم را به دام بیاندازند و به کاسبی خودسرو سامانی بدهند..باعنایت به رکود تورمی موجودفروشندگان هوشیارترباشند!,... همچنین به موازات شایع پراکنی بنگاه داران, بدلیل خروج سرمایه های کلان از بازارهای سکه و دلار و سهام, اخیرا" حجم این شا یعات (بدون ذکر آمار رسمی وبدون ذکر منبع خبری معتبر) توسط عواملشان و توسط افراد غیر کارشناس درروز نامه و سایت های کم اعتباربیشتر شده است..

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تو اقتصاد تورمی ایران آخه چی تا حالا ارزون شده که این دومیش باشه .50 درصد بالا میره بعد 5 درصد پایین می یاد، میگن ارزون شد!! بعد از مدتی دوباره میره بالا. انشااله همه چیز ارزون بشه و مردم راحت تر زندگی کنن ، ولی با این گرونی هابعیده چیزی ارزون بشه ، بهترین حالتش اینه که از تورم 40% موجودبالاتر نره!! .

 • آرش(پیش بسوی اونس1000دلاری)
  ۰ ۰

  من خبر افزایش سقف وام مسکن کارکنان بانک ها از 50 به 100 ملیون تومان را تایید می کنم( بانک های دولتی ملی،سپه، مسکن،کشاورزی،توسعه صادرات،صنعت و معدن، توسعه تعاون و 4 بانک دولتی تازه خصوصی شده ملت و رفاه و صادرات و تجارت) در ضمن بانک های کاملا خصوصی پارسیان پاسارکاد سرمایه اقتصاد نوین .... سقف وام آنها 120 میلیون تومان است. متوهمین کاهش قیمت مسکن اگر باور ندارید از شعبه بانک های محله تون بپرسین!!!

 • ملت
  ۰ ۰

  تولید کننده مسکن وکارشناس قلابی عمران (دلال عزیز بهزاد)(فرشاد) مردم دیگه گول این شر وور ها رانمیخورند وخرید خونه رفت تو رکود تا5سال والان کسی فروشنده زرنگ باشه باید 30درصد زیر قیمت کنونی ملکشو بندازه به یکی وگر نه تا سال 93 ----50 درصد قیمتهای کنونی فروکش خواهد کرد

 • رستم
  ۰ ۰

  احتمال توافق زیاد هست و بعد از اون سقوط دلار و مسکن

 • فرشاد
  ۰ ۰

  روزنامه همشهری مورخ 92/8/28 را نگاه میکردم برخلاف شایعات کج اندیشان قیمتهای پیشنهادی فروشندگان به هیج وجه کم نشده مثلا واحد95 متری نوسازدر مرزداران به قیمت 7.300.000 تومان آگهی شده بود آفرین بر استقامت فروشندگان در مقابل سمپاشی های کاهشی ها که عمدتا سرمایه گذاران بورس هستند وچشم دیدن بازار مطمئن وبدون ریسک مسکن را ندارند.

 • کج خیال
  ۰ ۰

  170درصد کاهش قیمت مسمن قطعی است شک نکنید به جون مامانم قطعی است . بجای خرید ملک پولتان را در بورس سرمایه گذاری کنید 185 درصد افزایش قطعی است به جون بابام قطعی است (ای بابا اونکه پارسال به رحمت خدا رفت) پس به روح بابام قطعی است شک نکنید !!!

 • ابله
  ۰ ۰

  دیروز عباس آقا بنگاهی سرکوچه مون که قبلا جگرکی داشت میگفت ملک بازم میاد پائین و به من توصیه میکرد برم ملکمو زیر قیمت بفروشم و با پولش سهام بورس بخرم.وقتی ازش سوال کردم چقدر میادپائین گفت حداقل 40-50 درصد افت قیمت خواهد داشت شایدهم بیشتر ! البته بستگی به نتیجه مذاکرات داره !!!

 • ضدبورس
  ۰ ۰

  کمیته حقوق بشر مجمع عمومی سازمان ملل یک قطعنامه غیرالزام‌آور ضدایرانی که کانادا پیش‌نویس آن را تهیه کرده بود را تصویب کرد.
  مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت: آمریکا طرحی برای کاهش عمده تحریم‌ها علیه ایران ندارد و تحریم‌های نفتی و مالی سر جای خود باقی خواهد ماند.

 • ارسطو
  ۰ ۰

  وام بانک ملت حقیقته.،100 ملیون وام میده،بصورت چک در وجه فروشنده برای املاک تا 10 ساله.با سود 26.7 درصد،پشت شیشه شعب نصب شده.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قیمت مسکن اکنون تثبیت شده و بااستمرار گرانی هاوافزایش هزینه های تولید مسکن وادامه رشدتورم ورشد نقدینگی از نیمه پاییز امسال شاهدجبران عقب افتادگی قیمت آپارتمان در تهران و افزایش مستمرقیمت (تا بهار سال 93 ) بویژه در مرکز و جنوب شهرخواهیم بود..

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من واقعا از خوش خیالی مردم تعجب میکنم. امسال که اینقدر بحث حباب مطرح شد و شایعات حبابی زیادی هم درست شد مسئولان محترم چه گام های عملی برای کاهش قیمت مسکن برداشتن؟ *هزینه شهرداری پایین اومد ؟ *هزینه انشعابات آب برق و.. ارزون شد؟ *قیمت مصالح ساختمانی پایین اومد ؟ *آهن ارزون شد ؟ *دستمزد کارگر اومد پایین ؟ هیچ کدوم اتفاق نیافتاد.تنها چیزی که باعث اندکی کاهش شد یه سری مردم پول لازم هستن که قیمت رو مثل من کمی آوردن پایین. حالا پیش بینی آینده : تداوم گرانی ها واجرای فاز دوم هدفمندی و گرانی حاملهای انرژی = گرانی تمامی مصالح ساختمانی وافزایش دستمزد کارگران به اندازه تورم وبا توجه به رکود در بازار انباشته شدن تقاضا. با توجه به رکود وکاهش شدید ساخت و ساز نتجه : انفجار دوباره قیمت و روز از نو روزی از نو حالا هی شما نخر - بگو میاد پایین. شما گه پول داری میخوای خونه بخری و به این خیال که قیمت ها میاد پایین که بخری کمی خوش خیالی هست. اگه به اندازه کافی نداری بهتره کمی انتظارات رو پایین آورد و تا دیر نشده و ارزش پولت به اندازه رهن خونه نزول نکرده بهتره بری یه مسکن کوچکتر بخری که حداقل پولت رو از دست ندی جانم.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  کاهش قیمت‌ها غیرممکن است، زیرا ارزش هر چیزی که مربوط به ساخت‌وساز باشد, چندین برابر افزایش پیدا کرده است و سازنده‌ها در صورت فروش واحدها زیر قیمت تولید دچار ضرر خواهند شد .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  با افزایش قیمت زمین,مصالح ساختمانی و دستمزدها، هزینه ساخت خانه وقیمت تمام شده مسکن بسیارافزایش یافته و با ادامه گرانی عموم کالاها قطعا"در آینده نزدیک شاهد افزایش بیشتر قیمت ها در بخش مسکن خواهیم بود...

 • ساکن شهرکزاندارمری
  ۰ ۰

  به شرفم قسم الان 110متری در بهترین نقطه مرزداران تک واحدی با کلیه امکانات در تمام طبقات مالک التماس میکنه متر ی5/100 هنوز مشتری وخریدار نداره اونوقت بعضی از این دلالان بیخرد ومتوهم وروانپریش که سر خودرا همانند کبک.... ....میگنند در بلوار مرز داران متری7/300میلیون !!!!!حالا ما هیچ نمیگوییم خود قضاوت کنید حرف این آقا آیا ناشی از بیماری روانی وروانپریشی خاص نیست؟؟؟آقای عزیز که اینو مینویسی یا دلال ناشی ملک هستی یا دیوانه مطمئنا" از این دوحال خارج نیست ماکه خودمون در این شهرک ساکنیم بین وبین اله میگیم دروغه

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بعید میدونم شرف هم داشته باشی که براش قسم میخوری ساکن شهرک ژاندارمری

 • ضدبورس
  ۰ ۰

  عراقچی در جمع خبرنگاران ایرانی :
  - تا اعتماد مجدد بازسازی نشود قادر به ادامه مذاکرات سازنده نخواهیم بود.
  - هیچ توافقی که از ابتدا تا انتهای آن غنی سازی ایران وجود نداشته باشد، مورد پذیرش ما نخواهد بود.

 • فرشاد
  ۰ ۰

  متاسفانه بااین شرایط ما باید بار بندیل ببندیم و به روستا وابادی خودمون برگردیم دیگه مردم هم زرنگ شدند وهمه کاسب ودلال الا ماشا اله نه 117متر خونه را تونستیم پولش کنیم همه فهمیدند ودست این دلالای ملک را خوندند افسو س افسوس وصد افسوس خداحافظ همگی برم افسردگیمو معالجه کنم از اونجا برمیگردم زادگاهمو ن در شمال دلم برای شالی وشالی کاری تنگ شده

 • فرشاد
  ۰ ۰

  توقف مسکن مهر+کاهش شدیدعرضه مسکن طی یکسال گذشته+افزایش قیمت مصالح ساختمانی طی یکسال گذشته+افزایش مجدد وشدیدتر قیمت مصالح پس از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه هادرسال93+افزایش قطعی و غیرقابل اجتناب وام خرید مسکن در سال 93 بعنوان تنها راهکار خروج از رکود فعلی= جهش مجدد قیمت مسکن در سال 1393

 • فرشاد
  ۰ ۰

  طبق اعلام بانک مرکزی طی هفت ماه اول سال جاری شاخص بهای کالاها و خدمات مصرفی نسبت به دوره مشابه سال قبل 42درصد افزایش داشته است. میزان تورم در دوازده ماه منتهی به مهرماه 1392 نسبت به دوازده ماه منتهی به مهرماه 1391 معاد 40/4 درصد می‌باشد..میزان افزایش قیمتها در هر بخش بشرح زیر میباشد:
  بهداشت و درمان 41.2 درصد -
  گروه خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها 45/6 -
  پوشاک و کفش52 درصد-
  دخانیات 47.9 درصد -
  گروه مسکن، آب، برق و گاز و سایر سوخت‌ها 20/1 درصد-
  اثاث، لوازم و خدمات مورد استفاده در خانه 55 درصد-
  حمل و نقل 34 درصد-
  گروه تحصیل 15/6 درصد-
  رستوران و هتل 38/2 -
  گروه تفریح و امور فرهنگی معادل 35/8 درصد
  گروه کالا وخدمات متفرقه 55/7 درصد .