{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 32255

عقب نشینی مسئولان قیمت خودرو را برنگرداند

اظهارنظر ضد و نقیض وزیر صنعت و خودروسازان در حالی باعث افزایش ۲ تا ۳ میلیون تومانی قیمت خودرو در بازار شد که وعده‌های عدم افزایش قیمت‌ها تا پایان سال دیگر باعث برگشت قیمت‌ها نشد و بازار همچنان با عرضه خودروهای گران و بدون مشتری روبرو است.

پس از آنکه اظهارنظر وزیر صنعت و مدیران شرکت‌های خودروساز در مورد افزایش قیمت خودرو در سال جاری باعث شد قیمت این محصول در بازار بین 2 تا 3 میلیون تومان افزایش یابد، تغییر رویکرد آنها و وعده عدم افزایش قیمت خودرو تا پایان سال باعث شد تا فروشندگان با وجود نبود خریدار، قیمت خودروهای خود را کاهش ندهند و بازار همچنان در رکود به سر ‌برد. در این شرایط، قیمت خودرو در بازار بالا است و اکثر مشتریان که قدرت خرید خودرو با این قیمت‌ها را ندارند، فعلاً برای خرید دست نگه داشته‌اند. از سویی، فروشندگان نیز حاضر به کاهش قیمت محصولات خود نیستند. در حال حاضر قیمت هر دستگاه پژو 206 تیپ 2 با افزایش 500 هزار تومانی، به 38 میلیون تومان رسیده است و نوع تیپ 5 این خودرو نیز با همین میزان افزایش قیمت، این روزها 38.5 میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود. قیمت تیبا نیز به دلیل کاهش تحویل از سوی سایپا، با افزایش یک میلیون تومانی به 22 میلیون تومان رسیده است. در مورد سایپا 111 مدل SX نیز باید به افزایش قیمت 500 هزار تومانی این خودرو اشاره کنیم که در حال حاضر 19 میلیون تومان معامله می‌شود. رشد قیمت سایپا 131 مدل SX نیز در روزهای اخیر حدود 300 هزار تومان بوده و هم‌اکنون این خودرو 17 میلیون و 800 هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود. قیمت تندر 90 مدل E2 پارس خودرو هم با افزایش 500 هزار تومانی به 37 میلیون تومان رسیده است. در مورد خودروهای خارجی نیز می‌توان به کاهش یک میلیون تومانی قیمت اسپورتیج و عرضه آن با قیمت 150 میلیون تومان در بازار اشاره کرد. در عین حال، قیمت مزدا 3 نیز با کاهش 2 میلیون تومانی به 118 میلیون تومان رسیده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، بازار خودرو در حالی با رکود و قیمت‌های بالا روبرو است که مشتریان همچنان چشم‌انتظار تدبیری از سوی دولت تدبیر و امید برای ساماندهی به این بازار هستند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ما که نمیخریم و تحریم تا 60 درصد کاهش تازه انموقع باید راجع بهش فکر کنیم تا اونموقع بدرود

 • مهدی
  ۰ ۰

  علت اصلی گرانی خودرو عرضه نشدن به عمد از سوی سایپا و ایران خودرو وهمدستی این دو شرکت برای گرانی کاذب خودرو است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اگر کارگران شرکت های قطعه ساز و خودروساز بیکار نمی شدند، بهتر بود برای همیشه این صنعت خونخوار تعطیل میشد. الان نحوه برخورد با این خونخواران واقعا پیچیده است. در شرایط فعلی هم به مصرف کننده خیلی ظلم می شود هم به کارگران. مدیران قطعه ساز دولتی و خودروسازان، از حقوق های 3-4 میلیونی و پاداش های چند ده میلیونی پایان سال هیچ وقت نمی توانند بگذرند و از این رانت حالا حالا ها به خوبی بهره برداری می کنند.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  هموطنان عزیز :داستان از این قرار است که برادران قاچاقچی قصد دارند صنعت عظیم خودروسازی کشور و زیر مجموعه هایش را نابود و ایران را بازار امن و مناسبی برای ماشینهای بی کیفیت چینی کنند. مانند بسیاری از صنایع دیگر منجمله صنعت بافنگی،کیف و کفش،کاغذ و صنایع چاپ و زیر مجوعه هایش،صنایع الکترونیکی ،صنایع مرتبط با مواد غذایی و دارویی ،صنایع نفت گاز ،مترو ،صنایع فلزی، ...... و ادامه این روند یعنی بیکاری هر چه بیشتر فرزندانمان ،فقر،بدبختی... و ازهمه مهمتر وابستگی شدید کشور ایران و غارت منابع خدادای توسط چین و روسیه. مردم عزیز برای استقلال اقتصادی کشورمان بیایید محصولات بنجل چینی را تحریم کنید،نه محصولات گرانتر داخلی را البته منظورم صرفا خودرو نیست ،کلی عرض کردم.بیاییم با دقت بیشتر مسایل را تحلیل و سپس تصمیم بگریم.

 • پیمان
  ۰ ۰

  یکی از مسولین سایپا چند شب پیش تو 20:30 گفت پراید را تو عراق گرانتر از ایران میفروشیم ولی نگفت چرا مردم عراق ماشینهای آسیایی و اروپایی هم قیمت پراید را نمیخرند و عاشق پراید اند

 • پیاده نظام
  ۰ ۰

  من پولشم دارم ولی نمی خرم!!! دلم میخواد اینا ورشکسته بشن. 30 ساله حمایت حمایت اونم بی دریغ به قیمت جون مردم بیچاره ولی نتیجه اش چیه؟؟ روز به روز افت کیفیت و ریخت و پاشهای تکراری!! حالا هم با کمال پر روئی طلبکار هم هستند واقعا من از این مسئولین تعجب میکنم!! اقا چرا تعرفه گمرک رو پائین نمیاری؟؟؟ بیار زیر 20 درصد اگه عرضه شو دارن رقابت کنن ندارن بساط شونو جمع کنند!! تولید ملی همش حرفه بخدا 90 درصد وابسته ایم این چه حمایت از تولیدیه؟؟ شما بگید. من یکی تا اطلاع ثانوی پیاده میرم!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  دمه همتون گرم من هم تحریم میکنم فیلترم که هستیم از خارج هم که تحریم به سلامتی خودمون که نفس میکشیم البته اگه اونم زوج و فرد نکنند پول کامل عوارض کامل مالیات کامل خودرو ازتون میگیرند واجازه میدند نصف سال ازش استفاده کنید با این طرح زوج و فرد یکی نیست بگه اخه ابله بیا این پولی را که بودجه محیط زیت در نظر میگری مثل ژاپن هزینه جمع کردن فرسوده بکن بجاش خودرو نوع بده مگر ژاپن فراخوان نزده 1000 تا فرسوده بیار 1000تا تویوتا ببر