{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 32228

طراحان اسلواکی یک خودروی پرنده جالب ساخته‌اند که به رانندگان اجازه می‌دهد از ترافیک فرار کرده و در آسمان به حرکت خود ادامه دهند.

خودروی هیبریدی AeroMobil 2.5 می‌تواند روی جاده‌های عادی حرکت کرده و همچنین به عنوان یک هواپیمای دو سرنشینه پرواز کند و در هر فرودگاهی برخاست و فرود داشته باشد. این خودروی پیش‌ساخت که بخشی از پروژه شرکت AeroMobil بوده، در نمایشگاه هوایی AeroTech در مونترال به نمایش درآمده است. حداکثر سرعت این خودروی 450 کیلوگرمی بر روی زمین 160 کیلومتر در ساعت و به عنوان هواپیما در آسمان 200 کیلومتر در ساعت است. خودروی AeroMobil 2.5 از چارچوب فولاد سبک و پوشش کربنی ساخته شده و عرض آن در حالت هواپیما، 8.2 متر و طول آن شش متر است. با بسته شدن بالها و در حالت خودرو، عرض آن 1.6 متر است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، به ادعای سازندگان این خودرو می‌تواند در یک فضای پارکینگ استاندارد پارک شده و در جاده‌های معمولی حرکت کند.

ارسال نظر

 • رضا
  ۰ ۰

  کارائی ندارد در صورتی که مانند هاریر یا هلیکوپتر میتوانست نشست و برخاست کند میشد به ان با این ایده نگاه کرد و گر نه وسیله ای که برای پرواز احتیاج به باند پرواز دارد که نمیتواند در ترافیک بسته پرواز کند .

 • ناشناس
  ۰ ۰

  پیکان پرنده خودمونه که!!!!!!!!!!شایدم پراید جدید باشه!!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  یک روز ماشین ها هم پرواز میکنن تا دیگه هیچ ترافیکی نباشه .