{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 32219

وزیر سابق نفت با اشاره به ماموریت جدید خود در دولت در گسترش روابط اقتصادی با عراق، لیست اموال خود را پیش و پس از تصدی مسوولیت وزارت نفت اعلام کرد و گفت: ...

تحریم فرصت‌های فراوانی هم برای صنعت نفت ایجاد کرده است که باید این فرصت‌ها را غنیمت دانست و از آن استفاده کرد. به گزارش خبرگزاری فارس رستم قاسمی گفت: در دوره دو ساله مسوولیت بنده در دولت دهم به‌رغم تحریم‌های همه‌جانبه کارهای بزرگی انجام شد که در فرصت مناسب آن را تشریح را خواهم کرد. وزیر سابق نفت اضافه کرد: اولویت ما در وزارت نفت به‌رغم تحریم‌ها میادین مشترک بود؛ چنانکه حجم سرمایه‌گذاری‌های دولت در سال‌های اخیر در این میادین بی‌سابقه بوده است. وی با بیان اینکه در دو سال گذشته تنها در شرکت ملی نفت 40 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری شده است، گفت: راه مقابله با تحریم توجه به توان داخلی و داخلی‌سازی است و باید تاکید کنم که کشور توانمندی فوق‌العاده‌ای دارد که نباید نادیده گرفته شود. قاسمی در ادامه در پاسخ به پرسشی درباره آمادگی وی برای اعلام اموال خود قبل و بعد از تصدی مسوولیت دولتی، گفت: این مساله قانون است و همه مسوولان باید اموال خود را اعلام کنند، اما لیست اموال باید به قوه قضائیه اعلام شود چون این موضوع خصوصی است و معمولا به صورت عمومی اعلام نمی‌شود. وی اضافه کرد: البته بنده اموال خاصی ندارم که نسبت به اعلام عمومی آن حساسیت داشته باشم چنانکه اموالی که قبل و بعد از وزارت اعلام کرده‌ام هیچ تفاوتی نکرده است؛چراکه از ابتدا حقوق بگیر دولت بوده‌ام و درآمدی جز حقوق دولت نداشته‌ام. وزیر سابق نفت افزود: در حال حاضر مالک یک واحد آپارتمان 220 متری هستم و هر یک از فرزندانم یک خودرو در اختیار دارند و دانشجو هستند که در مجموع 4 دستگاه پژو 206، یک دستگاه پژو پرشیا و یک دستگاه پراید مدل 84 در اختیار و مالکیت خانواده بنده است. وی تاکید کرد: تنها درآمد و حساب بانکی که خود و فرزندانم در اختیار داریم درآمد حقوق ماهانه و حسابی است که این حقوق به آن واریز می‌شود و یک زمین 700 متر مربعی نیز در روستای پدری دارم. قاسمی همچنین درباره انتصاب خود به عنوان مشاور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور گفت: بنده به موجب حکم معاون اول محترم رییس‌جمهور موظف شده‌ام همکاری‌های اقتصادی بین 2 کشور ایران و عراق را با همکاری سازمان‌های دولتی و خصوصی سازماندهی کرده و گسترش دهم.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    از جمله کارهای بزرگی که در دوره ایشان انجام شد میتوان به کاهش تولید نفت از چهار میلیون بشکه در روز به 800هزار بشکه در روز اشاره کرد که لازم است در این باره توضیح دهند.

  • ارسطو
    ۰ ۰

    اقا دمت گرم.داره دلم کباب میشه.50 ملیون کارت هدیه از طرف من برای این وزیر شریف.این چه وضعشه.فقط حقوق.یعنی چی.