{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 28687

مرجع تقلید شیعیان عراق، اقدام شماری از افراد در دشنام به صحابه را محکوم کرد و آن را مغایر با آموزه‌های اهل بیت عصمت (علیهم السلام) به شیعیان و شاگردان خود دانست.

مرجع تقلید شیعیان عراق، اقدام شماری از افراد در دشنام به صحابه را محکوم کرد و آن را مغایر با آموزه‌های اهل بیت عصمت (علیهم السلام) به شیعیان و شاگردان خود دانست. به گزارش العالم، آیت الله سید علی سیستانی در پاسخ به استفتای یکی از مقلدان خود درباره اقدام گروهی از افراد در دشنام دادن به عمر بن خطاب و عایشه همسر پیامبر، این اقدام را به شدت محکوم کرد و آن را مخالف اخلاق و سیره اهل بیت (علیهم السلام) برشمرد. این فتوا در حالی صادر شد که پس از شعار دادن چند جوان علیه شخصیت‌های مورد احترام اهل سنت در منطقه "الاعظمیه" بغداد، نوری مالکی نخست وزیر عراق هم با محکوم کردن توهین عده‌ای معلوم الحال به یاران پیامبر اسلام (ص)، دستور دستگیری فرد توهین کننده را صادر کرد. نکته قابل توجه در این میان آن است که با وجود اقدامات تروریستی که همه روزه شیعیان عراق را به خاک و خون می‌کشد، مرجع اعلای شیعیان عراق و نخست وزیر شیعه مذهب این کشور، در قبال توهین چند نفر به باورهای اهل سنت، موضعی چنین قاطعانه اتخاذ می‌کنند و دستور بازداشت فرد توهین کننده نیز صادر می‌شود؛ در حالی که مدعیان زعامت و رهبری جهان تسنن در محکوم کردن حملات روزانه تروریستی و قتل عام شیعیان عراق، نه تها موضعی اتخاذ نمی کنند، بلکه در مواردی به این کشتار طایفه‌ای دامن می‌زنند. اخیرا در برخی سایت‌ها، ویدئوهایی از فردی به نام "ثائر الدراجی" منتشر شده است که در آن با بر زبان راندن کلمات توهین آمیز؛ به اصحاب پیامبر (ص) ناسزا می گوید و عده‌ای نیز وی را همراهی می‌کنند. این اقدام توهین آمیز چند جوان به سرکردگی "ثائر الدراجی" با اعتراض شدید علما و مراجع شیعه در عراق مواجه گردید. "مقتدی صدر" از علمای عراق و رهبر جریان صدر نیز با محکوم کردن این اقدام، اعلام کرد: این امر، با هدف فتنه انگیزی در عراق، توسط عده ای مزدور انجام گرفته است.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  مرجع تقلید شیعیان عراق ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ایشان در ایران و جهان مقلدان بسیاری دارند از شما بعیده !!

 • محمد
  ۰ ۰

  به نظر شما در ایران به حضرت عمر فاروق (رض) که پدر زن پیامبر و داماد حضرت علی (رض ) است و به ام المومنین حضرت عائیشه (رض ) که بر اساس آیات قرآن مادر مومنین است و همسر مورد احترام رسول ا... نیز می باشد ، توهین های بدتری حتی در صداو سیمای ایران نمی شود و یا اشخاصی چون دانشمند به صورت علنی توهین نمی کنند که اینگونه اخبار کشورهای دیگر را انتشار می دهید ، نظر مراجع ایران در قبال افرادی چون دانشمند که نه تنها به صحابه پیامبر بلکه به کل اهل سنت توهین می کند و تصاویر آن به صورت ضبط شده در تمامی فروشگاه های کشور عرضه می شود چیست ؟ واکنش قوه قضائیه ایران چیست؟ !!!!! وقتی خود شما به عنوان فرهنگی و اصحاب رسانه و قشر روشنفکر جامعه ،انسانهایی که در قرآن کریم توهین کننده به آن را قرآن کریم با عنوان منافق خطاب کرده ( سوره نور آیات 11تا 21 ترجمه آقای قمشه ای ره ) خود بی هیچ احترامی خطاب قرار می دهید از انسانهای جاهل و آنانی که قرآن را با جلد می شناسند نه با معانی آیات ، چه انتظاریست ؟! توصیه می کنم به معانی ترجمه شده قرآن توسط عالمان بی تعصب شیعه چون آقای قمشه های ره و آیت ا... طباطبایی ره ( سوره نور 11-21 ) مراجعه کنید تا نظر خداوند کریم و جبار را نسبت به توهین کنندگان به همسر پاک رسول ا... و مادر مومنان را بدانید و آنگاه برگردید و ببینید آیا قلبتان تکانی خواهد خورد ؟ اگر بعد دیدن معانی قرآن که کلام خداوند است قلبتان تکتنی نخورد و شک کردید ، دیگر وای ...

 • ناشناس
  ۰ ۰

  ایت الله سیستانی بسیاردرست میفرمایند