کد خبر 28684
A

ابوالفضل صومعلو در خصوص قیمت ساخت مسکن در شهر تهران، اظهار داشت: قیمتی که ما برای مسکن ویژه برآورد کردیم در حد 560 هزار تومان بود اما با برآورد فهرست بها شاید بیشتر از این رقم باشد.

ابوالفضل صومعلو در گفتگو با مهر در خصوص قیمت ساخت مسکن در شهر تهران، اظهار داشت: قیمتی که ما برای مسکن ویژه برآورد کردیم در حد 560 هزار تومان بود اما با برآورد فهرست بها شاید بیشتر از این رقم باشد.

وی با اشاره به اینکه قیمت تمام شده متاثر از نرخ مصالح ساختمانی است، گفت: در 6 ماهه امسال قیمت آهن به طور متوسط 2 هزار تومان بوده است به طوری‌که در فروردین و اردیبهشت 2 هزار تومان، در خرداد 2200 تومان، در تیر 2100 تومان و در شهریور هم همان 2 هزار تومان باقیمانده است که نشان می دهد بازار نهاده های تولید با یک آرامش قیمتی همراه است.

معاون وزیر راه و شهرسای با اشاره به اینکه رصد بازار مصالح ساخمانی در سراسر کشور حاکی از رشد قیمت‌ها در 6 ماهه تخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل است، افزود: هر چند که نرخ رشد ماهانه حاکی از ثبات در بازار است اما به دلیل اثرات تورم انتظار کاهش در قیمت تمام شده اندک است.

صومعلو تصریح کرد: در واقع مصالح ساختمانی در 6 ماه ابتدای امسال کمتر از 100 تومان تغییر داشته است بنابراین تا پایان سال رشد قیمتی فزاینده ای در بازار مصالح ساختمانی بوجود نمی یاید.

وی در خصوص سیاست جدید وزارت راه و شهرسازی در بازار مسکن، اظهار داشت: وزیر راه و شهرسازی معتقد است به دلیل اینکه رئیس جمهور در خدمت مقام معظم رهبری تعهد کردند تا تعهدات دولت قبل را انجام دهند؛ بنابراین تمامی طرح‌های قبلی از جمله مسکن مهر به پایان می رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اما معتقدند که بخش مسکن وارد اقتصاد کلان شده است و تاثیراتی در اقتصاد کشور دارد، بنابراین در تجهیز منابع سیاست های جدیدی را اعلام خواهند کرد که فعلا مشخص نشده و در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

صومعلو با بیان اینکه به همین جهت برای پیگیری طرح‌های مسکن مهر و حل مشکلات پروژه مجری ویژه و قائم مقام وزیر تعیین شده است، گفت: در عین حال وزیر به دنبال سیاست‌های جدید است تا علاوه بر اینکه مشکل مسکن افراد نیازمند حل شود، تجهیز منابع جدیدی برای پاسخگویی به متقاضیان بخش مسکن هم انجام گیرد.

 • مهدی سیاری
  0 | 0

  چرا دولت اقای روحانی فکری به حال مردم پرند نمیکندبا توجه به تاخیر یکساله پروژه های فاز شش پرند کار همچنان متوقف است وقتی هم که علت را از پیمانکاران میپرسیم میگویند که دولت پول ما را نمیدهد در ضمن پیش خریداران مسکن مهر تمامی بدهی خود را پرداخت کرده اند ولی پول برداشت نشده و به حساب پیمانکار واریز نمیشود در ضمن خواهشمندیم اقای اخوندی سری هم به شهر پرند بزنند و از پروژه های مسکن مهر بازدید کنند

 • ناشناس
  0 | 0

  جناب ارسطو فکر می کنی ما غرض شخصی با کسی داریم بالاخره الان دولت ما اقای روحانی هستند ما که نباید احمدی نژاد رو خطاب قرار بدیم فکر می کنی سالهای قبل کسی مشکلاتشو مطرح نمی کرد که الان جبهه گرفتین ما مشکل داریم و دنبال گوش شنوا هستیم

 • ناصر
  0 | 0

  دولت بایستی نسبت به طبقه محرم جامعه که دارای هیچگونه واحدی نمیباشند ودرحال رهن وکرایه سرپنهائی برای خود جستجو میکنند نظری اندازد واولین قدم بران استوار است که کرایه را به دیگران ویامالکن واگذار نگرددودولت واحدی در اختیار انان قراردهد واز همان کرایه بابت خرید خانه از انان مطالبه کند انوقت همگان دارای سرپنهائی خواهند شد وبازار مسکن بسوی کاهش قدم برمیدارد این عملکرد باعث میشود که تورم ازدرون مسکن فاصله بگیرد

ارسال نظر

عناوین بیشتر